Csökkent a munkanélküliség Csehországban
Februárban 3,7 százalékra csökkent éves összehasonlításban a munkanélküliség a januári 3,9 százalékról - írja az MTI.
Idén februárban a szabad munkahelyek száma éves és havi összehasonlításban is emelkedett. Februárban 239 250 munkahelyet kínáltak a munkaadók, 8500-al többet, mint januárban.
Az ország 14 régiója közül a legalacsonyabb munkanélküliséget, 2,3 százalékot, Prágában, a legmagasabbat, 5,6 százalékot, pedig a Morvasziléziai régióban mutatták ki.
"A februári adatok megerősítették a korábbi pozitív tendenciákat. Várható, hogy a szezonmunkák beindulása következtében a tavaszi hónapokban tovább csökken a munkanélküliség Csehországban" - jelentette ki Katerina Sadílková, a munkaügyi hivatal vezérigazgatója sajtótájékoztatón.
A helyzet alakulása következtében a cseh munkaadók egyre nagyobb nyomást gyakorolnak a kormányra, hogy egyszerűsítse és gyorsítsa fel a külföldi munkaerő behozatalának engedélyezési folyamatát, elsősorban Ukrajnából, Mongóliából és Vietnamból - írja a prágai sajtó.
MTI
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- A gyorsan növekvő vállalkozások a működők arányában Magyarországon - grafikon 3 hete
- Így áll most a munkanélküliség Európában – a fiatalok helyzete továbbra is nehéz 3 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 4 hete
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 4 hete
- Így állt a munkanélküliség és a foglalkoztatottság a V4-ekben és az EU-ban - grafikon 1 hónapja
- A működés kezdete után 3 évet túlélő vállalkozások aránya - grafikon 1 hónapja
- A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat 1 hónapja
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 1 hónapja
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 1 hónapja
- A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni 1 hónapja
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben