Csökkentenék a hálapénz elfogadásának büntetőjogi fenyegetettségét
Jogszabály-módosítással egyértelműsíthetik a hálapénz elfogadásának törvényi hátterét - írja a Magyar Nemzet az Igazságügyi Minisztérium (IM) által kezdeményezett törvénymódosítási javaslatra hivatkozva.
A tervezetet még nem tárgyalta a kormány. Magyar Gábor ügyvéd a lapnak azt mondta, elsősorban a hálapénz elfogadásának esetleges büntetőjogi fenyegetettségét kívánja csökkenteni a jogalkotó.
Dénes Tamás, a Magyar Rezidensszövetség elnöke a lapnak úgy vélekedett, az államnak kell garantálnia az egészségügyben dolgozók - akár lépcsőzetes - bérrendezését, amely után a hálapénz minden formáját és a "rendszer" minden résztvevőjét büntetni kell.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kutatása szerint a lakosság tavaly 8,3 milliárd forintot költött paraszolvenciára, míg 1998-ban 3 milliárd forintot, ami reálértéken 18 százalékos növekedést jelent.
A legtöbbet a kórházi orvosok kapják (4,1 milliárd), utána következnek a házi- és szakorvosok (2,5 milliárd), a fogorvosok (1,1 milliárd), végül az ápolók, orvosi asszisztensek és műtősök (508 millió).
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat a bíróság. Teljes cikk
- Szülni csak gazdagon érdemes? A hálapénz ma is kulcs a jobb ellátáshoz 2 hete
- Eladta a rájuk bízott raklapokat két kamionsofőr, vesztegetés miatt kell felelniük 3 hete
- Hamis munkáltatói igazolást gyártott személyi kölcsönökhöz egy férfi, lebukott 1 hónapja
- Elmehetek-e munkaidőben orvosi vizsgálatra? 1 hónapja
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 1 hónapja
- Az ápoló is írhat majd receptet? – bővül a szakdolgozók hatásköre 1 hónapja
- Hálapénz-útmutató: milyen ajándékot fogadhat el az orvos? 1 hónapja
- Ma van az Ápolók Nemzetközi Napja - köszönet nekik! 1 hónapja
- Egymilliárd forintos számlagyárat számolt fel a NAV 2 hónapja
- Munkaidő-nyilvántartás a gyakorlatban – miért kritikus, és mivel segíthetünk rajta? 2 hónapja
- 85 millió forinttal károsította meg a költségvetést egy kaposvári cégvezető 2 hónapja