Egy nappal kevesebbet sztrájkolnak a BA-nél
Egy nappal lerövidítette jövő hétre meghirdetett, eredetileg háromnaposra tervezett sztrájkját a British Airways (BA) légi utaskísérőinek szakszervezete, hogy több időt hagyjon a megoldást célzó tárgyalásokra. A munkabeszüntetés így január 30-án kezdődhet a tervezett 29-e helyett. A szakszervezetek azért akarják beszüntetni a munkát, mert nem tudnak megegyezni a cég vezetésével a másfél éve bevezetett új betegszabadság-elbírálási rendszerről.
Háromnapos sztrájkot hirdettek a British Airwaysnél
Volán-sztrájk várható január 29-én
Sztrájkról döntenek a villamosipari dolgozók
További cikkek
A BA közlekedési dolgozóinak érdekképviselete (TGWU) a január 29-31. közötti három napra jelentett be munkabeszüntetést, miután a múlt heti szavazáson a 11 ezer légikísérő 96 százaléka támogatta az akciót. Az akciót most Willie Walsh vezérigazgató "személyes közbelépésére", "a szakszervezet jóakaratát jelző gesztusként" lerövidítették 2 napra - közölte Tony Woodley a TGWU főtitkára.
Woodley nem részletezte, hogy a BA vezérigazgatója milyen érvekkel érte el a sztrájk halasztását és lerövidítését, csak annyit mondott: ezzel több idő maradt a vitás kérdések rendezésére.
A leghevesebb vita a British Airways másfél éve bevezetett új betegszabadság-elbírálási rendszeréről folyik; ez a szakszervezet szerint nem más, mint a beteg alkalmazottak munkára kényszerítése fenyegetéssel. A BA vezetése szerint viszont csak arról van szó, hogy csökkenteni kellett a betegség miatti hiányzások magas arányát. Az új rendszer bevezetése előtt a légikísérők átlagosan 22 munkanapot töltöttek betegszabadságon évente, ami az országos alkalmazotti átlag kétszerese. Azóta átlagosan 12 napra csökkent az ilyen hiányzás a BA-nél - közölte a cég vezérigazgatója.
Ha a vitás kérdéseket továbbra sem sikerül rendezni, a január végi sztrájkot februárban még két, hasonló időtartamú munkabeszüntetés követi a brit légitársaságnál.
Menedzsment Fórum
Kapcsolódó anyagok:
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa