Egy ország a munkahelyek létrehozásával válaszol a munkanélküliség ellen
Dél-Koreában mintegy 200 ezer új munkahelyet hoznak létre fiataloknak 2017-ig a kormány és a nagy iparszövetségek hétfőn bejelentett megállapodása szerint - írja a Figyelő Online.
Figyelő Online
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A román kormány az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön,... Teljes cikk
Az alapfizetése mellett részvényjuttatásokat, valamint bónuszokat is kap. Teljes cikk
Súlyos vádak merültek fel a New Orleans Regional Transit Authority (RTA) HR vezetőjével szemben egy peres eljárásban. A dolgozók azt állítják,... Teljes cikk
- Kapitány István: A szellemi tulajdon védelme a jövő munkahelyeinek alapja 5 napja
- Lassú javulást várnak a munkaerőpiactól az elemzők 6 napja
- Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsodban 6 napja
- KSH: egy év alatt 65 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 1 hete
- Kapitány István: aki a mediánbér alatt keres, kevesebb SZJA-t fog fizetni 1 hete
- Bezár a jászberényi gyár, 600 embert küldenek el 1 hete
- MGYOSZ: az új kormány alatt megfelelő hangsúlyt kaphat a versenyt előtérbe helyező piacpárti szemlélet 1 hete
- Stabil számok, romló jelek: nő a fiatalok munkanélkülisége 2 hete
- Partneri együttműködést ajánl az új kormánynak a VOSZ 3 hete
- Állami karrierek újraírva: szakemberekkel épül a Tisza-kormány 3 hete
- Száz új munkahely jön létre Tiszaújvárosban és Kazincbarcikán 3 hete

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?