Egy újabb szakma tűnhet el
A Belügyminisztérium akár betanított közmunkásokkal is elvégeztetné az év végével ingyenessé váló kéményseprést. A Népszabadság a szakma haláláról ír.
Ha azonban a meglévő cégektől addig nem szerződik át hozzájuk kellő számú kéményseprő, akkor a teendőket tűzoltókkal vagy akár közmunkásokkal is elvégeztethetik, amennyiben rendelkeznek az előírt szakmai képzettséggel. Utóbbi információt a Belügyminisztérium megerősítette a lapnak. Vagyis pusztán a váltás miatt a közmunkások átképzésére is szükség lenne.
Leikauf Tibor, a Magyarországi Kéményseprő-mesterek Szövetsége (Mokész) elnöke teljesen értelmetlennek és pazarlónak tartja a váltást, ami a kéményseprőszakma végét is jelenti. Ráadásul a közmunkások kiképzése, a célszerszámok beszerzése, a különleges munkakörülmények kialakítása akár több tízmilliárd forintos állami pénzkidobást is jelenthet, míg a kiképzett kéményseprők az utcára kerülnek, eszközeik elenyésznek - olvasható a Népszabadságban.
Népszabadság
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Éves szinten a foglalkoztatottak száma - 20-30 ezerrel - a kereskedelem a közigazgatás az egészségügy és a mezőgazdaság területén nőtt, míg a... Teljes cikk
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 3 hete
- Elbocsátottak karácsony előtt? Nem vagy egyedül. 3 hete
- Több mint száz dolgozót küld el a barkácsáruházlánc 4 hete
- Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch 1 hónapja
- Íme az új munkáltatói ígéret, ez ma a legerősebb megtartó erő a cégeknél 1 hónapja
- Egyre jobban félnek a dolgozók , hogy a mesterséges intelligencia elveszi a munkájukat 1 hónapja
- A felsőfokú végzettségűek aránya nemek szerint hazánkban és az EU-ban 1 hónapja
- Hullámvölgyben az autóipar: több száz munkahelyet számolnak fel 1 hónapja
- A nem nappali képzésben részt vevő hallgatók számának alakulása 1 hónapja
- Sokan titokban használják az AI-t, ez az oka 1 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa