Egymillióval csökken Clinton fizetése
Hillary Clinton a januárban hivatalba lépő Obama-kormány külügyminisztereként kevesebbet fog keresni, mint elődje, Condoleezza Rice, azt is tudni lehet, hogy 4700 dollárral (csaknem 1 millió forinttal) lesz kisebb az éves fizetése.
Azért kellett külön határozatban "rendezni", vagyis tulajdonképpen csökkenteni a külügyminiszter fizetését, hogy ne merüljön fel alkotmányos akadálya Hillary Clinton kinevezésének.
Az alkotmány egy passzusa, az úgynevezett fizetési záradék szerint ugyanis a kongresszus egyetlen olyan tagja sem foglalhat el kormányzati posztot, akinek mandátuma idején emelték meg a szóban forgó posztot betöltő személy javadalmazását. A külügyminiszter fizetésemeléséről pedig éppen a volt first lady szenátori periódusában, tavaly döntött a kongresszus.
Clinton így be kell hogy érje Rice-nak a 2007 januári béremelés előtti fizetésével. Jövőbeli fizetése ennek ellenére több lesz, mint amennyit szenátorként keres, jelenlegi juttatása 169 ezer 300 dollár (33,9 millió forint) évente.
A képviselőház és a szenátus úgy rendelkezett a külügyminiszter fizetéséről, hogy Clinton jelölését még meg sem erősítette a törvényhozás.
A volt first lady kinevezése körül ennek ellenére gondok adódhatnak, a Judicial Watch konzervatív jogvédő csoport szerint ugyanis a fizetéscsökkentés nem közömbösíti a vonatkozó alkotmányos tilalmat. A csoport szerint Clinton csak 2013 után, jelenlegi szenátori mandátumának lejárta után foglalhatná el a külügyminiszteri pozíciót.
Tom Fitton, a Clinton-párral közismerten ellenséges viszonyban levő Judicial Watch elnöke közölte: meg fogják támadni a volt first lady miniszteri jelölését.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Görögországban heves vitákat váltott ki a munkaügyi minisztérium új törvényjavaslata, amely lehetővé tenné, hogy ugyanazon munkáltatónál napi... Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 4 százalékra, 2021 júliusa... Teljes cikk
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál több új munkahely jött létre júniusban a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi... Teljes cikk