kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 13 éve

Eredményes a gyakorlatorientált autóipari képzés

A győri Széchenyi István Egyetem és hét vállalat kooperációja révén működő duális, gyakorlatorientált képzést eredményesnek ítélték meg a benne részt vevő cégek és a hallgatók egy szerdai győri tanácskozáson.

A duális képzés egyedülálló gyakorlati lehetőséget nyújt azoknak a hallgatóknak, akik az automobil szakirányt választották - mondta el az Audi Hungaria Motor Kft. képviseletében Rónaszéki Balázs személyügyi-marketing teamvezető. Két féléven át a tanulás mellett cégeknél dolgoznak, s így össze tudják hangolni elméleti ismereteiket és a vállalatoknál szerzett tapasztalataikat - tette hozzá. A duális képzésben résztvevők közül az idén hat fiatalt vett át a győri Audi.

Horváth Szabolcs, a Borsodi Műhely Kft. stratégiai vezetője hozzászólásában kiemelte: felismerték, hogy az utánpótlástért a cégek tehetnek a legtöbbet. A duális képzésben részt vevő hallgatók könnyen beilleszkedtek a szervezetbe, bizonyították felkészültségüket. A legjobbaknak állást is tudnak ajánlani - jegyezte meg.

Nagy Róbert, a Luk Savaria Kft. személyzeti csoport vezetője arról beszélt, hogy az egyetemisták felvették a vállalat életritmusát, integrálódtak a szervezetbe.

A hallgatók hozzászólásaikban kiemelték, hogy komolyan veszik őket a cégek, és bevonják őket a napi mérnöki feladatok megoldásába. Témákat és konzulenseket is kapnak diplomatervük elkészítéséhez.

Szekeres Tamás rektor a tanácskozáson úgy vélekedett, hogy az újszerű képzéssel a győri egyetem a mérnökképzés megújításához járulhat hozzá.

  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Eddig lehet jelentkezni az országos szakmai versenyekre

November 27-ig jelentkezhetnek a fiatalok a 2025/2026-os tanév Szakma Kiváló Tanulója Versenyére (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre... Teljes cikk

Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket

Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk

Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat

A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk