Eredménytelen bértárgyalás a BKV-nál
Nyolc százalékos béremelést követelnek a BKV szakszervezetei erre az évre; a cég viszont mindössze 2,3 százalékkal növelné dolgozói bérét - közölte Nemes Gábor, a Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetségének szóvivője hétfőn az MTI-vel.
A szakszervezetek a keddi tárgyalásra alakítják ki álláspontjukat a munkáltató ajánlatával kapcsolatban - tette hozzá a szóvivő, aki azt is elmondta, hogy a munkáltatónak már múlt csütörtökre kellett volna megtennie idei bérajánlatát.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Átszervezi magyarországi működését a Savencia Fromage & Dairy Hungary Zrt. (korábban Pannontej), amelynek keretében Répcelakon bezárja... Teljes cikk
A Neura Robotics, Európa egyik vezető humanoid robotikai vállalata, 2030-ig ötmillió robot legyártását tervezi, amelyek a házimunkától az ipari... Teljes cikk
Komáromban 620 új munkahely jön létre a BYD legújabb, 32 milliárd forintos beruházásával – de a számok mögött sokkal többről van szó. A kínai... Teljes cikk
- Mekkora béremelés várható a cégeknél jövőre? 8 hónapja
- Munkáshitel: figyelni kell a szülőknek, hogy ne ez miatt hagyják abba tanulmányaikat a fiatalok 9 hónapja
- Megalakult a Közlekedési Dolgozók Magyarországi Uniója 9 hónapja
- Munkaadók: az átlagbérek jelentősen lassabban nőhetnek, mint a minimálbér 9 hónapja
- Ezt gondolják a vállalkozók és a munkáltatók az 1000 eurós minimálbér tervéről 10 hónapja
- Speciális bérmegállapodás jöhet - így látják a munkaadók 11 hónapja
- Ősszel nagy bajok lesznek, ha nem történik változás 12 hónapja
- Íme pár jó tanács, mielőtt ütnénk az asztalt fizetésemelésért 12 hónapja
- Egy héten belül két postás vesztette életét munkavégzés közben 12 hónapja
- Sztrájkra készülnek a dolgozók a Dunaferr Libertynél 1 éve
- Európai uniós minimálbér: szociális párbeszéd nélkül nem tud megvalósulni Magyarországon 1 éve