Felmondólevelet hozhat a július a közszférában
Jövő hónap első napjától kapják kézhez felmondó levelüket a minisztériumi dolgozók, az elbocsátás azonban nem egyszerre, hanem év végéig folyamatosan történik majd. Csizmár Gábor a Népszavának kijelentette: jövő hétre összehívják az Országos Közigazgatási Érdekegyeztető Tanácsot, ahol a kormány és a szakszervezet vezetői egyeztetnek a létszámleépítésről. Ezzel kapcsolatos bejelentésre készül az Országos Érdekegyeztető Tanács mai ülésén Szabó Endre, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnöke. A lapnak nyilatkozó ügyvéd szerint vaskos törvénysértést követett el a kormány, mivel a köztisztviselőket érintő, mintegy kétezer fős llétszámleépítésről született döntés előtt az érdekvédőket értesíteni kellett volna. Réti Sándor a Népszavának azt mondta, bár az OÉT-en ugyan bejelenetette a miniszterelnök az elbocsátási szándékot, de a minisztériumokban működő szakszervezeteket nem tjékoztatta erről.
Ezzel kapcsolatos bejelentésre készül az Országos Érdekegyeztető Tanács mai ülésén Szabó Endre, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnöke.
A lapnak nyilatkozó ügyvéd szerint vaskos törvénysértést követett el a kormány, mivel a köztisztviselőket érintő, mintegy kétezer fős llétszámleépítésről született döntés előtt az érdekvédőket értesíteni kellett volna. Réti Sándor a Népszavának azt mondta, bár az OÉT-en ugyan bejelenetette a miniszterelnök az elbocsátási szándékot, de a minisztériumokban működő szakszervezeteket nem tjékoztatta erről.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026.... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa