Forrást biztosít az OFA a foglalkoztatási paktumoknak
Forráshoz juthatnak a többnyire európai uniós támogatással létrehozott helyi foglalkoztatási paktumok, amelyek működtetését már nem támogatja a közösség - olvasható a Foglalkoztatási Közalapítvány honlapján.
A Munkaerő-piaci Alap ezért hagyott jóvá a paktumoknak az idei keret terhére 200 millió forintos támogatási keretet. Ebből a pénzből 5-10 millió forintos támogatást nyerhet el egy-egy paktum pályázat alapján. A pályázatban 15-24 hónapos programokra tehetnek javaslatot a paktumok, a programok kezdési időpontja a jövő év eleje. A pályázatokat december 5-ig adhatták be.
Az elnyert támogatás például felhasználható a paktum működtetését elősegítő menedzsment foglalkoztatási költségeire, a partnerségi rendezvények szervezésére, irodaszerekre, útiköltségre, szállásköltségre, kommunikációs, posta, telefon költségre. A paktumok ugyanakkor nem vehetnek igénybe támogatást ingatlan, gépjármű, számítástechnikai eszköz vásárlására, bérleti költségekre, képzésre, közüzemi díjakra.
Elvárás, hogy a pályázó rendelkezzen a terület foglalkoztatási helyzetelemzésével, a foglalkoztatást elősegítő stratégiával, programmal, ügyrenddel, működési szabályzattal, költségvetéssel. Követelmény, hogy a paktum mérhető eredményeket produkáljon, és biztosítsa a folyamatos működtetés feltételeit.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Pénz érkezik a gyerekes családok számláira még karácsony előtt: a január elején esedékes családi pótlékot idén is korábban, december 22-én... Teljes cikk
Összegyűjtöttük, hol lehet még elintézni az utolsó bevásárlást, és mely boltok húzzák le a rolót az ünnepek idejére. Teljes cikk
A Sophos legújabb elemzése szerint 2026-ban a kibertámadások új szintre lépnek: a deepfake hang- és videómanipulációk, az AI-vezérelt CEO-csalások... Teljes cikk
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 4 hete
- The show must go on! 4 hete
- Megjelent a rendelet a közszolgálati dolgozók otthontámogatásáról – itt vannak a részletek 1 hónapja
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 1 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 1 hónapja
- Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll 2 hónapja
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hónapja
- Már több mint ötezer nyertesnek utaltak támogatást a vállalati e-autó programban 2 hónapja
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 2 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 2 hónapja
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 2 hónapja

Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja