Franciaországban kilenc hónap után először csökkent a munkanélküliség
A France 2 francia közszolgálati televízió híradójának értesülése szerint a munkanélküliek száma 0,3 százalékkal, azaz 11 ezer fővel csökkent augusztusban az előző hónaphoz képest.
A köztelevízió úgy tudja, hogy augusztus végén az állást keresők száma 3 413 300 volt. Előző hónapban még 0,8 százalékos volt a növekedés, s újabb rekordot döntött a munkanélküliek száma. Egy év alatt egyébként 5,5 százalékkal növekedett a munkanélküliség, havonta átlagosan 17 543 fővel.
Annak ellenére, hogy Francois Hollande államfő legfőbb választási ígérete az volt, hogy megállítja a munkanélküliség növekedését, a munkanélküliek száma két és fél évvel ezelőtti megválasztása óta közel félmillióval emelkedett.
A köztévé szerint a kedvező augusztusi adatok miatt a kormánynak még nincsen igazán oka az örömre, a tendencia megfordulásáról egyelőre nem lehet beszélni, miután az augusztusi adatok a nyári szabadságolások miatt nem számítanak igazán jelzésértékűnek. Ezenkívül a francia statisztikai hivatal (Insee) éppen kedden erősítette meg az augusztus 14-én közölt első becslését, miszerint az első és a második negyedévben is stagnált a gazdaság, ami hosszú távon nem segíti a munkanélküliség tényleges csökkenését.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 4 hete
- 29 ezerrel kevesebben dolgoznak, mint egy évvel korábban - Megérkeztek a KSH friss adatai 1 hónapja
- Vajon hol zuhant a legnagyobbat az Európai Unióban a foglalkoztatás? 2 hónapja
- A vagyonadó tönkretenné a gazdaságot? 2 hónapja
- Egy év alatt 36 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 2 hónapja
- A bruttó átlagkereset nemzetgazdasági áganként - grafikon 2 hónapja
- "Dolgoznék bárhol, de sehova sem vesznek fel" - miért nem kapják meg milliók a vágyott munkát? 2 hónapja
- "Visszavonom a két ünnepnap eltörlését" - mondta a kormányfő 2 hónapja
- Így áll a munkanélküliség az OECD-országokban 2 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 3 hónapja
- Így változott a munkanélküliség Csehországban 3 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?