Ha az APEH minden magyar céghez kimenne, összedőlne a gazdaság
A vállalkozóknak választaniuk kell: vagy a nyereség, vagy a rendes adófizetés. Ha az APEH minden magyar céghez kimenne, és a legszigorúbb szemmel ellenőrizne, összedőlne a magyar gazdaság, egymás után jönnének a csődök, mert az öt évre visszamenő bírságokat senki nem tudná megfizetni - jelentette ki Némethy László, az Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara (AmCham) elnöke.
Oszkó Péter, a Deloitte adótanácsadója eközben arra hívta fel a figyelmet, hogy az APEH "startállásban" várja az adómoratórium végét. Ez pedig rengeteg cégnél okozhat problémákat egy adóellenőrzés esetén. Rámutatott, hogy nemcsak a foglalkoztató és egy magánszemély, hanem akár két cég közötti szerződésre is vonatkozhat a jogviszony átalakításának kötelezettsége. Ha két cég közötti szerződés eredményeként például csak egy fő foglalkoztatását oldják meg, az felkeltheti az APEH figyelmét. Azt is megjegyezte, hogy az adóhivatal csak bírságolhat, magát a foglalkoztatási viszonyt nem minősítheti át alvállalkozóiból munkaviszonnyá. Ha egy szerződést színleltnek találnak, akár öt évre visszamenően bírságolhatnak. A bírságolás a foglalkoztatóra és a foglalkoztatottra egyaránt vonatkozik, de "elsősorban a munkáltató felé megy az APEH" - hangsúlyozta a Deloitte szakembere az Index tudósítása szerint.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatásban a legtöbben a karrierfejlődés iránti vágyat nevezték meg a legnagyobb ösztönzőként, hogy új munkahelyet keressenek. Teljes cikk
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és... Teljes cikk
A mesterséges intelligenciának köszönhetően a back office munkákban a feladatok nagy részét már el tudják végezni a gépek. Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa