Helyesbíthetjük az elrontott adóbevallást
Ismét közeledik a személyi jövedelemadó bevallás határideje. Nagyon sok adózó már határidő előtt teljesítette az erre vonatkozó kötelezettségét. Időközben vagy a későbbiekben szükségessé válhat a már benyújtott és feldolgozott bevallás helyesbítése vagy önellenőrzése.
Fontos megemlíteni, hogy mindkét esetben teljes adatcserének kell megvalósulnia, azaz nem elegendő a helyesbített adatot tartalmazó lapot, lapokat "kicserélni", az egész bevallást újra továbbítani kell. Önellenőrzés esetében az adókülönbözet elszámolása a nyomtatványgarnitúra részét képező önellenőrzési lapon történik.
Önellenőrzésére csak a bevallás esedékességét követő időpont (2008. május 20.) után van lehetőség elfogadott, feldolgozott bevallás esetében. Az önellenőrzés 2008. évtől kezdődően ugyanazon a bevalláson tehető meg, mint amelyen az eredeti bevallást benyújtották. Így már a 2007. évi adóbevallás önellenőrzése is az eredeti 0753. számú bevalláson történik - öt évig. A fent említett eljárási gyakorlat a 2007. évre és a későbbi évekre benyújtott/benyújtandó bevallásokra irányadó. A korábbi, 2007. évet megelőző időszakok tekintetében még a 0735. számú önellenőrzési nyomtatványt kell használni.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Pénz érkezik a gyerekes családok számláira még karácsony előtt: a január elején esedékes családi pótlékot idén is korábban, december 22-én... Teljes cikk
Összegyűjtöttük, hol lehet még elintézni az utolsó bevásárlást, és mely boltok húzzák le a rolót az ünnepek idejére. Teljes cikk
A Sophos legújabb elemzése szerint 2026-ban a kibertámadások új szintre lépnek: a deepfake hang- és videómanipulációk, az AI-vezérelt CEO-csalások... Teljes cikk
- Vállalkozók figyelem! Itt vannak a legfontosabb határidők 2026-ra 2 hete
- Aki jövőre tölti a 40-et, annak csak a születésnapjáig jár a családi adókedvezmény? 2 hete
- Már csak alig több mint két hét maradt az akár 280 ezer forintos adójóváírás megszerzésére 2 hete
- 280 ezer forint ingyenpénzt is bezsebelhetünk, ha év végéig lépünk 3 hete
- NAV: ezek a leggyakoribb hibák az szja-bevallásokban 2 hónapja
- Így változik a jövedelemadózás a háromgyermekes édesanyáknál - Itt vannak a részletek 3 hónapja
- NAV: szerdától már nyilatkozhatnak a háromgyerekes anyák 3 hónapja
- Számolja ki pillanatok alatt a három- vagy többgyerekes anyák és a fiatalok adómentességét! 3 hónapja
- Hamarosan lejár az szja 1 százalék regisztrációs adatlap benyújtási határideje 3 hónapja
- Így kell benyújtani a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat 4 hónapja
- Anyák adómentessége októbertől - fontos lesz nyilatkozni! 4 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja