Igazgatósági tagokat hívhatnak vissza a Pannonplast közgyűlésén
A Pannonplast Műanyagipari Rt. szeptember 10-re összehívott rendkívüli közgyűlésének témáit - részvényesi kérésre - kiegészítették egy újabb napirenddel: igazgatósági tag, illetve tagok visszahívásával.
Az eredeti napirend a vezetői részvényopciós program módosítása és új igazgatósági tagok választása volt.
A Pannonplast első félévi gyorsjelentését és a várható kilátásokat taglaló hétfői sajtótájékoztatón Zoltán Csaba elnök-vezérigazgató - újságírói kérdésre válaszolva - azt mondta, hogy a szeptemberi rendkívüli közgyűlésen esetleg szóba kerül a lemondása. Az idén tavasszal megválasztott elnök-vezérigazgató működésének kezdetén ugyanis azt mondta: ha az idei üzleti tervet nem sikerül teljesíteni, akkor az évet lezáró éves rendes közgyűlésen felajánlja lemondását. A Pannonplast, amely konszolidáltan egy milliárd forint veszteséggel zárta fél évet, módosította üzleti tervét, és az eredetileg tervezett nullszaldó helyett éves szinten egy milliárd forint veszteséget prognosztizál. Az EBITDA (kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredmény) az eredetileg tervezett 3,66 milliárd forint helyett 2,5 milliárd forint lesz, miközben a tervezett 26,5 milliárd forint nettó árbevétel lényegében nem változik.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Új vezetői struktúrával folytatja működését a BYD Magyarország; a vállalat regionális országigazgatói pozícióját Jeremy Wang veszi át, míg a... Teljes cikk
A CETIN International, N.V. („CETIN International”) ma bejelentette, hogy 2026. május 1-jétől prágai székhellyel Jason King, a Yettel Bulgaria... Teljes cikk
Március 1-től Fumito Szakai a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója - közölte a társaság szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben