Ismét komoly elbocsátás várható a VW-nél
A legnagyobb európai autógyártó komoly elbocsátásokra készül, igaz ezúttal nem Németországban, hanem a legnagyobb tengerentúli érdekeltségénél Brazíliában. A társaság bejelentése szerint akár 6 ezer tengeretúli emberüktől is megválhatnak.
Az elemzők szerint a lépés logikus következménye a VW közelmúltban bejelentett költségcsökkentő programjának, ennek keretében a dél-amerikai egységnél a költségek 25 százalékos leszorítását tűzték ki. Ezt pedig az elbocsátások mellett egy gyár bezárásával kívánják megvalósítani. A VW latin-amerikai részlegét az elmúlt időszakban a kiélezett verseny mellett a helyi fizetőeszköz, a real dollárral szembeni erősödése is sújtotta, az itteni termelés exportja iránt ugyanis visszaeset az érdeklődés.
A német részlegnél egyébként éppen a napokban cáfolták a további leépítéseket. A társaság szerint alaptalan volt a Spiegel azon információja, hogy további 10 ezer embert bocsát el a februárban bejelentett 20 ezren kívül. A cégnél kategorikusan kijelentették: habár küzdenek problémákkal, azok korántsem olyan súlyosak, mint ahogy a lap állítja.
Menedzsment Fórum
Kapcsolódó anyagok:
Cáfolja a további leépítést a Volkswagen
Sztrájkok várhatók a német autóiparban
Fizetés nélkül növelné a munkaidőt a VW
A Skodánál 2800 munkahelyet számolhatnak fel
Orosz üzemet hoz létre a Volkswagen
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk