Képzések megváltozott munkaképességű dolgozóknak Martfűn
Ahogyan a megváltozott munkaképességű embereknek szükségük van megélhetést biztosító munkára, úgy a magyar gazdaságnak is szüksége van az általuk előállított jó minőségű termékekre - jelentette ki Boldog István országgyűlési képviselő (Fidesz) Martfűn, a FŐKEFE Nonprofit Kft. sajtótájékoztatóján.
Sági István Fideszes honatya azért üdvözölte a Társaság működését Martfűn, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei városban, mert mint mondta, az adott kistérség ugyan nem hátrányos helyzetű, de nagy a lakosság körében a megváltozott munkaképességűek aránya. Méltatta, hogy Martfűn a FŐKEFE két telephelyén összesen 59-en lettek bevonva a 122 fős dolgozói létszámból.
"Április óta folynak az egyéves futamidejű, munkavállaláshoz szükséges készségek fejlesztését célzó alapvető képzések" - közölte Jádi Krisztina, a Társaság rehabilitációs osztályvezetője. Hozzátette, rövidesen négyhónapos szakmai képzések is indulnak, melynek nyomán a résztvevők call centeres, frissítő masszőr, minőségi ellenőr és számítógép-kezelői képesítést szerezhetnek.
A szóban forgó Rehabilitáció - Érték - Változás (RÉV) elnevezésű TÁMOP-projekt részeként épület-felújítások, bútor- és számítógép-beszerzések is történnek a FŐKEFÉ-nél; Martfűn például mintegy 4 millió forint értékben.
Jádi Krisztina hangsúlyozta: "a projekt nagy segítség ezeknek a munkavállalóknak, hiszen ingyen és munkaidőben fejlesztik kompetenciáikat, mely által jobban érvényesülhetnek mind a védett, mind a nyílt munkaerőpiacon."
Faludi-Cseh György, a FŐKEFE operatív igazgatója elmondta: "a városban cipőfelsőrész-készítéssel és dísztasak-gyártással foglalkoznak a megváltozott munkaképességűek. A helyi önkormányzattól névlegesen bérelt 3,2 hektáron pedig idén szóját termesztettek."
Az állami cég stratégiai ágazatai között említette a síkötés-, a lámpa- és az orvosiinfúzió-gyártást nagy nemzetközi megrendelőpartnerek számára, illetve a zöldségtermesztésre és -feldolgozásra irányuló mezőgazdasági tevékenységet.
- 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése. Részletek Jegyek
- 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BME Részletek Jegyek
- 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban. Részletek Jegyek
Magyarországon mindenkinek van munkája, nálunk fizetik a családok egész Európában a legalacsonyabb rezsiárakat, az inflációt letörtük, olyannyira,... Teljes cikk
Még gyermekbetegségekkel küzd a munkáshitel a bankoknál, ám látható: a jogszabály adta szűk lehetőségek ellenére a bankok igyekeznek egyedivé... Teljes cikk
Nagyon érzékenyen érinti a zöldség-gyümölcs termelést és feldolgozóipart az EFO közterheinek ilyen hirtelen, nagy mértékű emelése. A FruitVeB a... Teljes cikk
- EFO-változtatás: ellehetetlenülhet a zöldség-gyümölcs szektor munkaerő-ellátása 1 napja
- Így változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai 5 napja
- Ezekből a szektorokból kerül ki a legtöbb feketén foglalkoztatott munkavállaló 1 hete
- Drasztikus emelés: februártól napi 4400 forint közterhet kell fizetni az alkalmi munkáért 2 hete
- Felkészülés a jövő kihívásaira: Komplex vállalati képzések a Viapantól 2 hete
- A hiányzó tudást a munkahelyen kell biztosítani - így látta az elmúlt évet Szüle Mária, a BMW debreceni gyárának HR menedzsment vezetője 2 hete
- Ez lett a legfontosabb készség, avagy "superskill" a munkaerőpiacon 1 hónapja
- "Már nem nevetek, mert tudom, hogy igaz" - így reagáltak a cégek a vendégmunkás-korlátozásra 1 hónapja
- Megváltozott munkaképességű munkavállalók a Viapannál: érték és elkötelezettség 1 hónapja
- Látás problémával lehet fogyatékossági ellátást kapni? 1 hónapja
- Nem tükrözi a valóságot a technikumi rangsor? 1 hónapja