Két magyar élénkítő csomagot is engedélyezett az EB
Engedélyezi Brüsszel a legfeljebb félmillió eurós támogatásra, valamint a kedvezményes kamatú kölcsönökre vonatkozó magyarországi ideiglenes programokat.
A másik program kedvezményes kamat formájában kínál támogatást bármilyen futamidőre, 2010 végéig. Az alacsony kamatok csak a 2012. december 31-ig történő kamatfizetésekre vonatkoznak. Utána a vállalkozásoknak a piaci kamatoknak megfelelően kell majd törleszteniük. Ez a program sem alkalmazható a már 2008. július 1-jén is nehéz helyzetben volt vállalkozások esetében. A brüsszeli bizottság megállapítása szerint mindkét program megfelel az állami támogatási intézkedésekre vonatkozó ideiglenes brüsszeli keretrendszernek, amely kiegészítő lehetőséget kínál a tagállamoknak arra, hogy a jelenlegi gazdasági és pénzügyi válságban a finanszírozáshoz jutást megkönnyítsék.
"E programok hozzájárulnak majd a jelenlegi helyzet által sújtott magyar vállalkozások nehézségeinek enyhítéséhez anélkül, hogy indokolatlan versenytorzulást idéznének elő", írta kísérő nyilatkozatában Neelie Kroes versenyjogi EU-biztos, hozzátéve, hogy a bizottság a magyar hatóságokkal való kitűnő együttműködésnek köszönhetően igen gyorsan jóvá tudta hagyni a tervezett intézkedéseket.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll 2 hete
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hete
- Már több mint ötezer nyertesnek utaltak támogatást a vállalati e-autó programban 2 hete
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 2 hete
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 3 hete
- Évi 1 millió forint ingyenpénz lakásra - itt vannak az Otthontámogatás részletei! 3 hete
- A mellrák pszichológiája – Hogyan lehet feldolgozni a diagnózist? 3 hete
- Új alelnök a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség élén 1 hónapja
- Meddig jár az árvaellátás? – erről sokan nem tudnak 2 hónapja
- Fix 3 százalékos kamat a magyar kkv-knak erre a hét termékre 2 hónapja
- Kétmilliárd forintos támogatási program indul kis- és középvállalkozásoknak 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?