kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 12 éve

Kevesebben keresnek állást Vas megyében

Vas megyében január óta közel 20 százalékkal csökkent az álláskeresők száma. A kirendeltségek nyilvántartása szerint májusban 8440 ember keresett munkát - közölte a megyei kormányhivatal munkaügyi központja pénteken.

A gazdaságilag aktív népesség 7 százaléka munkanélküli a megyében; a legalacsonyabb, 5,9 százalék volt a mutató Szombathely vonzáskörzetében, de Kőszeg térségében is alig haladta meg a 6 százalékot. A körmendi, sárvári és a szentgotthárdi kirendeltség területén a megyei átlag körül alakult a munkanélküliségi ráta, Celldömölk térségében viszont a gazdaságilag aktív népesség 9,3 százaléka, Vasvár környékén pedig 12,1 százaléka volt regisztrált álláskereső.

Az év első hónapjához képest májusban közel 30 százalékkal csökkent a férfi álláskeresők száma, a kirendeltségeken 4133 férfi álláskereső szerepelt a regisztrációs rendszerben. Az indoklás szerint a csökkenés azzal magyarázható, hogy a szezonális munkák és közfoglalkoztatási programok során a foglalkoztatók elsősorban férfi munkaerőt igényeltek.

A májusban regisztrált álláskeresők 25 százaléka már betöltötte az 50. életévét, 18 százaléka pedig 25 évnél fiatalabb. Április óta közel 10 százalékkal csökkent a fiatal álláskeresők száma, sokan az Első munkahely garancia program segítségével tudtak elhelyezkedni, és a munkaerő-piaci képzésekbe is ebből a korosztályból kapcsolódtak be legnagyobb arányban. A program jelentősen növelte a pályakezdő fiatalok elhelyezkedési esélyeit is, így májusban folytatódott a pályakezdő álláskeresők számának csökkenése. A regisztrációs rendszerben májusban 940 fiatal szerepelt munkanélküliként, 7 százalékkal kevesebb, mint áprilisban.

A közlemény szerint a regisztrált álláskeresők 42 százaléka volt jogosult álláskeresési vagy szociális ellátásra; álláskeresési járadékot 1109-en, álláskeresési segélyt 345-en, 2101-en pedig foglalkoztatás helyettesítő támogatást kaptak.

Az év ötödik hónapjában a foglalkoztatók 789 új álláslehetőséget kínáltak, mintegy 20 százalékkal kevesebbet, mint az előző hónapban. Az új állások 62 százalékánál nem igényeltek támogatást a munkáltatók.

Az új állásbejelentések közel fele a szombathelyi, további 8-12 százaléka a celldömölki, a körmendi, a sárvári, valamint a szentgotthárdi kirendeltség vonzáskörzetének munkaerőpiacát érintette. A legkevesebb - alig több mint félszáz - munkahelyet Kőszeg és Vasvár környékén regisztrálták.
  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket

Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk

Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat

A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk

NAV: eddig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét

A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk