Kezdetét vette az elbocsátási hullám Ferihegyen
Várhatóan nyolcvan - többnyire a menedzsmenthez tartozó, illetve adminisztratív munkatárstól - válik meg a Budapest Airport (BA) Rt. a következő hónapokban, jelentette be a társaság vezetése a csütörtökön megtartott dolgozói fórumon.
Mint ismert, a BA vezetése még januárban közölte a szakszervezetekkel, hogy át kell alakítani a társaságot, csökkenteni fogják a létszámot. A lépések célja, hogy olcsóbban, hatékonyabban és versenyképesen működjön a vállalat. A most bejelentett létszámcsökkentésről április 26-án értesítették az érdekképviseleteket, derül ki az mfor.hu-hoz eljuttatott közleményből.
Megállapodás a kormánnyal
A repülőtér új brit tulajdo- nosa, a BAA és a magyar kormány között született megállapodás szerint a társaság 2008 végéig maximum 478 munka- vállalót bocsáthat el kötelező érvénnyel. (Ez a decemberben regisztrált 2570 munkavállaló 18,6 százaléka.) "Az új vezetés egy túlfoglalkoztatott és alacsony hatékonyságú céget örökölt Ferihegyen, ami nagyon drágává tesz minket a légitársaságoknak. Ez Közép-Európa legdrágább repülőtere" - véli a vezérigazgató. - "Ugyan átlagosan öt százalékkal már lejjebb vittük díjainkat, de további mérséklésre van szükség, ha versenyben szeretnénk maradni, és növekedni kívánunk. Most az elbocsátások jelentik az egyetlen utat ahhoz, hogy hosszú távon a legtöbb munkahelyet őrizzük meg."
Hozzátette: céljuk, hogy a kötelező érvényű leépítés mértéke a lehető legkisebb legyen. Ennek érdekében vezették be az önkéntes távozási és a nyugdíjazási programot, melyek jelentős mértékben csökkentették az eredetileg tervezett kötelező érvényű elbocsátások számát. A vezérigazgató szerint a leépítés mértéke jóval a kormánnyal kötött privatizációs szerződésben meghatározott szint alatt van.
Korábbi hírek szerint a következő három évben összesen a munkavállalók 18 százalékának (ez a magyar kormány által engedélyezett maximum) elbocsátását helyezte kilátásba a vezérigazgató.
Menedzsment Fórum
Kapcsolódó anyagok:
Wizz Air: Ferihegy visszaél monopolhelyzetével
Nem sztrájkolnak, de perelnek Ferihegyen
Mégsem lesz sztrájk Ferihegyen
Elbocsátások lesznek Ferihegyen
Megállapodott a BA a szakszervezetekkel
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben