Ki a munkáltató az oktatásban?
Világosan meg kell határozni a munkáltatói jogokat az oktatási rendszerben - jelentette ki Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, írja az edupress. Az igazgatók újra jogokat kaphatnak, a kancellárok pedig vezérigazgatói szerepet töltenek be.
Balog Zoltán a Magyar Nemzetnek adott interjújában arról is beszélt, hogy az intézkedések gyorsítása érdekében erősebb jogosítványokkal látnák el a megyei irányítási szintet. Az iskolában töltött idő szabadabb kezelése is szóba került. Balog szerint megfontolandó, hogy a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ szakmai és igazgatási feladatait szétválasszák és a kormányhivatalokhoz közelítsék utóbbiakat.
Balog Zoltán szólt arról is, hogy a leendő Testnevelési Egyetem megkapja majd a fejlesztéséhez szükséges forrásokat.
A kancellárokról elmondta, nem biztos, hogy már szeptemberben megjelennek az intézményekben, mivel mindenhol megfelelő embert kell találni a posztra. A kérdésre, miszerint miért nem kell se gazdasági végzettség, se felsőoktatási vezetői tapasztalat a poszt betöltéséhez, Balog azt mondta, "mert a kancellár nem gazdasági szakfeladatokat fog végezni, és nem a felsőoktatást fogja vezetni, hanem az intézmény hatékony működtetéséért felel, ami alapvetően menedzser típusú felkészültséget igényel. Gazdasági szempontból úgy képzeljük el az egyetemeket, mint a részvénytársaságokat, ahol van elnök meg vezérigazgató. Előbbi a rektor, utóbbi a kancellár".
edupress
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve... Teljes cikk
Indul a "három az egyben" képzés, amelyben összekapcsoljuk a kiváló technikumokat és egyetemeket, és a technikumi képzés erősségeire támaszkodva... Teljes cikk
A május-júniusi érettségi vizsgákra február 16-ig lehet jelentkezni. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő,... Teljes cikk
- Még a választások előtt jöhet a tanársztrájk? 2 hete
- Már csak pár napig módosíthatók a középiskolai felvételi jelentkezések 3 hete
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 3 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 4 hete
- Mit tehetnek az egyetemek a hallgatók munkaerőpiaci készségeinek fejlesztése érdekében - HR szemszögből? 4 hete
- Egyre többet túlóráznak a pedagógusok, amit a statisztikák többlettanításnak neveznek 1 hónapja
- A középfokú nappali oktatásban részt vevő tanulók száma - grafikon 1 hónapja
- Nyelvoktatás, te drága!? 1 hónapja
- Megjelent a rendelet a pedagógusok egyszeri kiegészítő juttatásáról, ekkor kapják meg a tanárok 1 hónapja
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 2 hónapja
- A nappali rendszerű általános iskolai oktatásban tanulók létszáma évfolyamonként 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?