Kisebb áfaemelést javasolnak a munkaadók
Az OÉT munkaadói oldal a 17 százalékos kedvezményes, és 22 százalékos normál áfakulcsot szeretne látni a kormány egyensúlyjavító intézkedései között értesült a Világgazdaság.
A tárgyalások kritikus pontja, hogy az egészségügyi hozzájárulás (eho) mégsem szűnik meg novembertől, többek szerint ez egyrészt megkérdőjelezi a kormány szavahihetőségét, másrészt az idei tervezett kiadásokat tovább növeli. Az eho mellett a tervezettnél nagyobb mértékű infláció, az adóterhek növekedése is indokolja a munkaadói oldal kérését, miszerint vizsgálják felül a tavaly megkötött, három évre szóló megállapodást, amely a minimálbér-emelés keretfeltételeit, illetve a garantált bérminimum júliusi bevezetését tartalmazza. A lap tudomása szerint a munkaadói oldal a csütörtökön 10 órakor kezdődő alku előtt véglegesíti elképzeléseit.
A szakszervezetek is komolyan készülnek a mai érdekképviselők kormány mérkőzésre: az MSZOSZ például egyáltalán nem hajlandó belemenni olyan alkuba, amely révén az igénybe vehető adókedvezmények köre szűkülne. Véleményük szerint például a felnőttképzéshez, a számítógép-beszerzéshez biztosított kedvezményeknek nincs is olyan mértékű költségvetési hatása, amely miatt erre rákényszerülne a kormány. A szakszervezetek is módosítanák az adókulcsot, de ők csak a 20 százalékos áfát emelnék.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az szja-bevallási határidő 2025. május 20-a, de akinek visszajár adó, annak érdemes minél előbb elfogadni a tervezetét vagy kiegészítve beküldeni... Teljes cikk
Dr. Farkas András szerint a választások után egy új nyugdíjemelési eljárás bevezetése jelenthet megoldást a nyugdíjasok helyzetére. Teljes cikk
Az adóellenőrök több helyszínen is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?