Közszféra: nem lesz elbocsátás, de béremelés sem
A Pénzügyminisztérium 2009-re vonatkozó költségvetési tervezete szerint nem várható emelkedés a közalkalmazotti béreknél, és az idei szinttel kell számolni az adók és a járulékok terén is. A körirat újabb tömeges elbocsátásokkal már nem számol, csupán a nyugdíjazással - áll a Napi Gazdaságban.
A pénzügyi tárca által csütörtökön publikált 2009-es költségvetési tervezési körirat a konvergenciaprogram kereteihez igazodik, vagyis az idei 3,8 százalékos ESA-hiány után jövőre a GDP 3,2 százalékára rúgó deficitet terveznek. A tervek szerint az elkülönített állami pénzalapok és a nyugdíjbiztosítás nem termelhet deficitet, hiány csak a központi költségvetésben és az Egészségbiztosítási Alapnál lehet - bár ez utóbbi sem kizárt, hogy nullszaldóhoz közeli költségvetéssel készül -, akárcsak az idén.
A körirat szerint a belföldi kereslet a tavalyi erőteljes megszorítások után 2008-tól már fokozatosan élénkülhet. A termelékenység változásával összhangban lévő bérnövekedésnek és a foglalkoztatottság bővülésének köszönhetően a háztartások jövedelmi helyzete javul, a fogyasztás fokozatosan emelkedhet.
A közalkalmazotti béreknél nem várható emelkedés az eddig kötött megállapodások dacára, és az idei szinttel kell számolni az adók és a járulékok terén is. A körirat újabb tömeges elbocsátásokkal már nem számol, csupán a nyugdíjazással.
Napi Gazdaság
A körirat szerint a belföldi kereslet a tavalyi erőteljes megszorítások után 2008-tól már fokozatosan élénkülhet. A termelékenység változásával összhangban lévő bérnövekedésnek és a foglalkoztatottság bővülésének köszönhetően a háztartások jövedelmi helyzete javul, a fogyasztás fokozatosan emelkedhet.
A közalkalmazotti béreknél nem várható emelkedés az eddig kötött megállapodások dacára, és az idei szinttel kell számolni az adók és a járulékok terén is. A körirat újabb tömeges elbocsátásokkal már nem számol, csupán a nyugdíjazással.
Napi Gazdaság
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
További cikkek
Az e-mail és az ingázás halála? - erre számít alfa generáció a munka világában
Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk
Eddig lehet jelentkezni az országos szakmai versenyekre
November 27-ig jelentkezhetnek a fiatalok a 2025/2026-os tanév Szakma Kiváló Tanulója Versenyére (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre... Teljes cikk
Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 5 napja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 2 hete
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 3 hete
- 15 százalékkel emelkednek a bérek ebben az ágazatban 3 hete
- Csaknem tízmilliárd forint áfát csalhatott el egy bűnözői kör 3 hete
- Közszolgák figyelem! Januártól ekkora fizetésemelés jön 3 hete
- Munkaerősokk: ezektől a cégektől küldenek el ezreket az AI miatt 3 hete
- Lemaradtak a középvezetők – csak ennyivel nőtt a fizetésük idén 3 hete
- Tömeges leépítés a Nestlénél: 16 ezer munkahely szűnik meg 1 hónapja
- Sokkoló felmérés: tízből nyolc cég idén sem ad fizetésemelést 1 hónapja
- 24 ezer tanár teljesen kimaradt, a többieknek morzsák jutottak a béremelésből 1 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?