Lagarde: a munkaerőpiac nem mutatja a gyengülés jeleit
Az Európai Központi Bank elnöke Christine Lagarde szerint a munkaerőpiac továbbra sem mutatja a gyengülés valódi jeleit - jelentette ki a Nemzetközi Valutaalap éves ülésén, a marokkói Marrákesben tartott beszédében.
Az eurózóna inflációja fokozatosan visszatér a 2 százalékos célértékhez, de a bank készen áll arra, hogy szükség esetén szigorítson a monetáris politikáján. Christine Lagarde arról biztosított mindenkit, hogy az EKB készen áll arra, hogy szükség esetén tovább szigorítsa a monetáris politikát – írja a Reuters hírügynökség nyomán a portfolio.hu.
Lagarde kitért az euróövezet munkaerőpiacával kapcsolatos aggodalmakra is a recesszióközeli környezetre és a magas kamatkörnyezetre utalva. Felhívta a figyelmet arra, hogy nincsenek egyértelmű jelei a munkaerőpiac gyengülésének. A tartósan alacsony munkanélküliségi ráta az egyik legfontosabb tényező, ami miatt egyes döntéshozók aggódnak amiatt, hogy a magas infláció a célszintek fölött rögzül.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk
- Az álláskeresők száma a magyar vármegyékben - grafikon 2 hete
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 3 hete
- "Állás-apokalipszis" - nehéz helyzetben a frissdiplomások 3 hete
- A 15–64 éves nők foglalkoztatási rátájának alakulása az EU-ban 3 hete
- Jégkorszak a munkaerőpiacon: se elbocsátás, se felvétel, se előléptetés 4 hete
- A potenciális munkaerő-tartalék alakulása Magyarországon 1 hónapja
- A foglalkoztatottak számának negyedévenkénti alakulása 2010 és 2024 között - grafikon 2 hónapja
- Az üres álláshelyek száma az EU tagországokban - grafikon 2 hónapja
- Felmérés: kettős nyomás nehezedik a magyar munkaerőpiacra 2 hónapja
- A munkanélküliség alakulása hazánkban - grafikon 2 hónapja
- Növekedést ért el a Pensum Group, ekkora nyereséggel zárta a félévet 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?