Lázár: A nyugdíjba menőkre ne vonatkozzon a különadó
Az állami, önkormányzati vezetők és cégvezetők esetében megmaradna a különadó kétmillió forintos összeghatára, melynek behajtását 2005. január 1-jétől visszamenőleg is alkalmazhatnák. Lázár János azt javasolja, hogy a nyugdíjba vonulókra ne vonatkozzon a jogszabály hatálya - adja hírül a Magyar Rádió.
Hozzátette, támogatja, hogy a munkavállalók esetében se alkalmazzák a különadót, ha a szabadságmegváltás nélkül számítva 3 és fél millió forintnál kevesebbet kapnak végkielégítésként. Az eredeti javaslatban szereplő 2 milliós összeghatár kizárólag az állami és önkormányzati hivatalok, cégek vezetőire vonatkozna. Új elem az is, hogy esetükben nem csak erre az évre, hanem 2005. január elsejéig visszamenőleg alkalmazható lenne a 98 százalékos különadó.
Az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács munkavállalói oldala szerint a szabadságmegváltás mellett a felmentési időre járó juttatásoknak is ki kell kerülniük a 98 százalékos különadó hatálya alól.
Fehér József a munkavállalói oldal álláspontját ismertetve közölte: az öt évre visszamenőleges hatályt elutasítják. Varga László, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának vezetője úgy véli, a bejelentett változások nem oldják meg az alkotmányossági problémát, az összeghatár pedig megbélyegző.
MTI/Magyar Rádió
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a Szőlő utcai javítóintézet munkavállalóival szemben folytatott eljárás miatt. Teljes cikk
Egy friss kutatás a munkából való kiesés és az önértékelés kapcsolatát vizsgálta a különböző korosztályok között. Teljes cikk
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti... Teljes cikk
- Hogyan időzíthető optimálisan a Nők40 igénylése 2026-ban? 1 hete
- Új HR vezető az Arvalnál 2 hete
- Aggasztó adatok - Már a fiatalok sem hisznek a magyar nyugdíjban? 2 hete
- "Az utasok kevesebbet fizetnek, a mávosok többet keresnek" - Lázár János beszélt a MÁV -nál tervezett béremelésről 2 hete
- A hó, mint tükör 2 hete
- Meglepő bértoplista: ezek a szakmák fizettek a legjobban Magyarországon 2 hete
- Sokan követik el ezt a hibát a 13. és 14. havi nyugdíjjal 2 hete
- Sikervakságban szenved a HR szakma 3 hete
- Lázár János: Csapataink harcban állnak 3 hete
- Védett kor 2026-ban: kirúgható-e az, aki már közel a nyugdíjhoz? 3 hete
- Új működés, új vezetői kompetenciák 2026-ban - interjú Fészki-Fehér Katalinnal, a Waberer’s Cégcsoport HR igazgatójával 3 hete

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig