kapubanner for mobile

Levelet írt Orbán: a kormány hajlandó egyeztetni

A szociális konzultáció lezárásáig nem születnek olyan kormányzati döntések, amelyek érintik a szakszervezetek által felvetett ügyeket; a konzultáció után a kormány kész a tárgyalásra - közölte Orbán Viktor abban a válaszlevélben, amelyet csütörtökön írt az érdekképviseletnek.

A miniszterelnök levelének tartalmáról szóvivője, Szijjártó Péter tájékoztatta az MTI-t, aki közölte: a kormányfő a levélben arról ír, örül annak, hogy a szakszervezeti vezetők is fontosnak tartják azokat a kérdéseket, amelyekben az elkövetkezendő időszakban, Magyarország megújítása során döntéseket kell hozni.

Orbán Viktor emlékezteti az érdekképviseleti vezetőket arra, hogy az elmúlt napokban szociális konzultációt indított, és a nyugdíjakat, a rezsiköltségeket, a munkahelyteremtést és az oktatást érintő legfontosabb kérdésekben kikéri az emberek véleményét.

Ennek megfelelően - idézte a levélben foglaltakat Szijjártó Péter - a szociális konzultáció lezárásáig nem születnek olyan kormányzati döntések, amelyek érintik a szakszervezetek által felvetett ügyeket. A szociális konzultáció végeztével, azaz az emberek véleményének megismerése után a kormány készséggel áll a szakszervezetek rendelkezésére, hogy lefolytassák a szükséges egyeztetéseket - emelte ki.

A levelet eljuttatták bányaipari, mozdonyvezetői és pedagógus-szakszervezeteknek is. Ezek közül például a Mozdonyvezetők Szakszervezete szerdán közölte az MTI-vel azt, hogy sztrájkbizottságot alakított, mert a kormány nem jelölte ki képviselőjét a nyugdíjkorkedvezmény és a -korengedmény tervezett megszüntetése ügyében kezdeményezett egyeztető eljáráshoz.

Az Európai Szakszervezeti Szövetség érdemi szociális párbeszédet sürget Magyarországon

Orbán Viktor levelével egyidőben az Európai Szakszervezeti Szövetség (ESZSZ) Athénban zajló 12. kongresszusa a csütörtöki záróülésén szolidaritását fejezte ki a magyar munkavállalókkal, szakszervezetekkel a szociális párbeszéd hiánya miatt, és érdemi egyeztetésekre szólította fel a magyar kormányt - erről a hat magyar szakszervezeti konföderáció tájékoztatta az MTI-t.

Bernadette Segol, az ESZSZ újonnan megválasztott főtitkára záróbeszédében hívta fel a figyelmet az unió soros elnöki tisztét betöltő magyar kormány szakszervezet és munkavállaló ellenes politikájára. A főtitkár kiemelte, hogy az elmúlt fél évben a magyar kormány nem tárgyal a szakszervezetekkel. Mindez a magyar EU elnökség idején történik, ellentétben az európai uniós alapszerződésekben és a magyar törvényekben foglalt kötelezettségvállalásokkal, miközben a kormány munkavállaló ellenes döntéseket és intézkedéseket hoz.

"Az Európai Szakszervezeti Szövetség kongresszusa, 36 ország 60 millió dolgozójának képviseletében érdemi szociális párbeszédre szólít fel Magyarországon" - idéz a beszédből a közlemény, amely szerint a kongresszus több mint 500 küldötte vastapssal fejezte ki szolidaritását a magyar dolgozókkal és szakszervezetekkel.



  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
NAV: eddig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk

Felmérés: ezért hagyják el sokan a magyar egészségügyet

A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk

Ezekkel a diplomákkal lehet a legkevesebbet keresni, mégis több százan választják őket

Bár egyes egyetemi szakokkal kifejezetten alacsony fizetés vár a pályakezdőkre, ezek továbbra is népszerűek a felvételizők körében. Teljes cikk