Már a halőrök is járőröznek, annyira kevés a rendőr Magyarországon
4500 rendőrt azonnal fel tudnának venni Magyarországon, akkora a munkaerőhiány. Csakhogy az utánpótlás várat magára.
Idén már csak 470 fiatal jelentkezett a tiszthelyettesek utánpótlását biztosító kétéves technikumi iskolákba a rendőrségen, noha pár éve még ez a szám 3000 fölött alakult. A jóval kisebb tudást biztosító, 10 hónapig tartó járőrképzésre éves szinten nagyjából ezren. A képzést ennél is kevesebben végzik el: van, aki meggondolja magát, vagy nem felel meg az alkalmassági feltételeknek, így évente csak nagyjából 800 rendőr jön ki a középfokú iskolákból – számol be az rtl.hu.
Az RTL birtokába került adatok szerint a technikumban és a járőrképzésen 2021-ben 779-en, 2022-ben 732-en végeztek. Eközben az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szerint az állomány 92 százalékos telítettségű, vagyis 4500 rendőrt azonnal fel tudnának venni.
Egy neve elhallgatását kérő rendőr az RTL-nek elmondta: a munkaerőhiány miatt „szinte csak elvétve fordul elő, hogy két rendőrt osztanak be egymás mellé járőrözni”. Általában egy rendőrt és egy más státuszban szolgáló alkalmazottat küldenek ki az utcára, aki lehet rendőrségi fegyveres biztonsági őr, polgárőr, de akár halőr is.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk
Egy korábbi rendőrségi dolgozó súlyos fegyelmi eljárás alá került, miután kiderült, hogy furfangos módszerrel szimulálta a folyamatos online... Teljes cikk
- Toborzási rémálom fenyeget: csak a cégek negyede készült fel erre 1 hete
- Munkaerőhiányra válasz? Több százezer bevándorló kaphat munkavállalási engedélyt 2 hete
- Felmérés: ezért hagyják el sokan a magyar egészségügyet 3 hete
- Sok rendőr kénytelen másodállást vállalni, hogy megéljen 3 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 3 hete
- A dolgozók diktálnak? Így változik meg a balatoni munkaerőpiac 1 hónapja
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 1 hónapja
- Tanulmány: válságban az orvosi alapellátás 1 hónapja
- Hiába az AI és a pöpec rendszer: zsákutca a munkaerő-felvétel, ha ez hiányzik 2 hónapja
- Durvább, mint hittük: ennyit keres valójában egy magyar rendőr 2026-ban 2 hónapja
- Humánia HRS Group: stabil stratégiai partner a 2026-os munkaerőpiaci kihívásokban 2 hónapja


Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?