Még 12 napig regisztrálhatnak a cégek projektcsoport-minősítésre
A projektcsoport-minősítéssel a cégek akár az adminisztráció 80 százalékát is megspórolhatják - mondta el Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke.
Február végéig van lehetőségük a vállalkozásoknak projektcsoport-minősítési eljárásra regisztrálni a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál (SZTNH). Komoly adminisztrációs segítséget kaphatnak azok a cégek, amelyek több, azonos jellegű kutatás-fejlesztési projektet is futtatnak, és ezekre szeretnének k+f minősítést szerezni - hívta fel a figyelmet csütörtöki közleményében a hivatal. A minősítést azoknak a nagyvállalatoknak érdemes igénybe venniük, amelyek számos kutatás-fejlesztési (k+f) projektet valósítanak meg egy adott időszakban, és szeretnék, hogy tevékenységük igazoltan megfeleljen a k+f fogalmának. A négyszakaszos eljárásban így nem szükséges a teljes tevékenységet bemutatni, a vizsgálat során kizárólag a projektek csoportokba rendezése és az SZTNH által kiválasztott, körülbelül 20 százaléknyi projekt bemutatása jelenti a minősítés alapját - tájékoztatott az SZTNH.
"A projektcsoport-minősítés előnye, hogy ezáltal a vállalkozások akár az adminisztráció 80 százalékát is megspórolhatják a projektek egyenként történő vizsgálatához képest. Az eljárás végén kiadott határozat pedig felhasználható az adókedvezmények igénybevételénél, de egyes k+f pályázati források esetén is, ezzel csökkentve az esetleges visszafizetési kötelezettség kockázatát" - emelte ki a regisztráció előnyeit Pomázi Gyula, az SZTNH elnöke. A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala tíz éve, 2012. február 1-je óta végzi Magyarországon egyedüliként a k+f minősítést - emlékeztetett a közlemény.
Magyarországon az elmúlt években ugrásszerűen nőtt azoknak a vállalkozásoknak a száma, amelyek kutatás-fejlesztés és innováció területén dolgoznak és érnek el egyre szembetűnőbb eredményeket. Az ilyen jellegű kutatómunkát teszi még hatékonyabbá, ha a vállalkozások a projektekre már a munka megkezdése előtt k+f minősítést kérnek, ezzel ugyanis nem csak adókedvezményhez juthatnak, de pályázati forrást is könnyebben szerezhetnek, és a jövőben is lesznek olyan kutatás-fejlesztéssel kapcsolatos pályázati kiírások, amelyekben kötelező lesz egy ilyen minősítés megszerzése. A minősítés tízmilliós plusz bevételt is jelenthet, mégis még mindig sok olyan vállalkozás van Magyarországon, amely nem is tudja, hogy kutatás-fejlesztési tevékenységet folytat - ezzel pedig jelentős kedvezményektől esik el. Emiatt érdemes felkeresni az SZTNH-t, ahol előzetes konzultáció keretében is érdeklődhetnek a cégek arról, tevékenységük kutatás-fejlesztésnek minősül-e - írták a közleményben.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A leggazdagabb és a legszegényebb országok közötti különbség Európán belül több mint hússzoros, az EU-n belül pedig több mint tízszeres. Teljes cikk
Egy friss tanulmány szerint három dologra van szükség, hogy növeljük mentális élességünket. Teljes cikk
A NAV közzétette a 2026. évre vonatkozó ellenőrzési tervét, amely világosan jelzi, hogy a hatóság a következő hónapokban is adatvezérelt,... Teljes cikk
- NGM: beindul a második ütem, milliárdok érkeznek a kkv-khoz 1 hete
- A gyorsan növekvő vállalkozások a működők arányában Magyarországon - grafikon 1 hete
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 2 hete
- Lezárult a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" program 3 hete
- Elkészült a Vendéglátóipari Vállalkozási Kisokos 3 hete
- Adókedvezmény, bértámogatás, hitel: kormányzati csomag a vendéglátásnak 4 hete
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV január végétől 1 hónapja
- A HACCP szerepe az élelmiszerbiztonságban 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV január végén 1 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain 2 hónapja
- Repkedtek a milliárdok - Ekkora bírságot szabott ki a vállalkozásokra a GVH 2025-ben 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben