Még a fekete gazdaság is válságban van
Messze nem akkora a feketegazdaság, mint amekkorára eddig becsülték - írja a Kurír. A Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) tanulmányából kiderült, a legtöbb adócsalás azokban a térségekben történik, ahol valamivel átlag alatti a jövedelmek mértéke, így előtérbe kerültnek az illegális jövedelmek.
Azokban a régiókban, ahol viszonylag magasak a jövedelmek az országos átlaghoz képest, átlagosan fehérebb a gazdaság. Ugyancsak kevés a fekete jövedelem a legszegényebb kistérségekben. Ezekben nem csak munka, fekete munka sem nagyon akad, és sokan élnek nyugdíjból vagy segélyből.
A legrosszabb a helyzet azokban a megyékben, ahol a jövedelmi helyzet nem túl jó, de még nincs túl messze az átlagtól, például Bács-Kiskun, Szabolcs-Szatmár és Somogy megye egyes területein.
Kurír
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
November 27-ig jelentkezhetnek a fiatalok a 2025/2026-os tanév Szakma Kiváló Tanulója Versenyére (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre... Teljes cikk
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
- "A megtartás ma adatból épül" - játékosan, mérhetően és valós idejű diagnózissal 1 hete
- Ez a a legvonzóbb város a milliomosok számára 2 hete
- Ács 3 hete
- Plant Manager 3 hete
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 4 hete
- Minimálbér 2026: fékeznek a munkaadók - veszélyben a kétszámjegyű emelés 1 hónapja
- Hihetetlen, mennyit keresnek a marketingesek Magyarországon - az EU top 3-ban a fizetések 1 hónapja
- Több ezer munkavállalóját rúgja ki Európa legnagyobb légitársasága 2 hónapja
- Vajon hol zuhant a legnagyobbat az Európai Unióban a foglalkoztatás? 2 hónapja
- A vagyonadó tönkretenné a gazdaságot? 2 hónapja
- "Dolgoznék bárhol, de sehova sem vesznek fel" - miért nem kapják meg milliók a vágyott munkát? 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?