Még szeptemberben több száz frissen kiképzett határvadász áll munkába
Szeptember végén már megkezdheti a munkát a magyar-szerb határona az első néhány száz határvadász, akiknek kiképzése hamarosan befejeződik.
Szeptember 9-én alakul meg a Határvadász Ezred, az ünnepségen Orbán Viktor miniszterelnök is beszédet mond - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát irányító helyettes államtitkár.
Idén eddig körülbelül 162 ezer határsértőt tartóztattak fel a magyar határokon, míg tavaly egész évben 121 ezret. A magyar hatóságok 1200 embercsempészt is elfogtak, ami kétszerese a tavaly ugyanebben az időszakban elfogott csempészek számának.
A képzés során a határvadásznak jelentkezők lövészeti és emberi jogi ismereteket is elsajátítottak.
A határvadászok alapilletménye bruttó havi 300 ezer forint, az éjszakai pótlék óránként bruttó 193 forintot, a készenléti pótlék óránként bruttó 97 forintot jelent. Ezekkel, illetve ha van, akkor a nyelvvizsgapótlékokkal lehet elérni a bruttó 400 ezres fizetést. Ehhez évi bruttó 200 ezer forintnyi cafeteria is társul.
A pályázóknak pszichológiai és fizikai alkalmassági vizsgálatokon kell megfelelniük. A leendó határvadászoknak meg kell ismerniük a Schengeni határ-ellenőrzési kódex rendelkezéseit és a kényszerítőeszközök elméleti és gyakorlati használatát.
- 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
- 2023.03.30euChance KLUB Elindult az euChance program, melynek egyik kulcs eleme a networking lehetőséget biztosító euChance KLUB. Szeretettel meghívjuk a 2023-as év első eseményére. 2023. március 30. 9:00-11:00 Nem Adom Fel Kávézó 1086 Budapest, Magdolna utca 1.
Részletek
Jegyek
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
A magyarok 30 százaléka élt a létminimum alatt 2020-ban, számolta ki a Policy Agenda a rendelkezésre álló legfrissebb adatokból. Teljes cikk
A horvát parlament megszavazta, hogy évente 16 vasárnap kivételével zárva tartanának az üzletek ezen a napon. A döntés kapcsán Bubenkó Csaba, az... Teljes cikk
A Schneider Electric jelenleg mintegy kétezer embert foglalkoztat Magyarországon. Teljes cikk
- Csaknem megháromszorozza létszámát a Binax cégcsoport 2 hónapja
- Karrier az Aldiban és a Lidl-ben 2 hónapja
- Megvalósítaná a 24 órán belüli toborzást egy magyar startup 2 hónapja
- Folyamatosak a létszámigények, nem tapasztaljuk a válság jeleit - interjú Göltl Viktorral, a WHC ügyvezetőjével 2 hónapja
- Közigállás 2 hónapja
- Évközi béremelés és egyszeri juttatás is volt 2022-ben a dm-nél: Csoknyainé Horváth Gertrud 3 hónapja
- Orbán Viktor fizetése 135 százalékkal nőtt 2022-ben 3 hónapja
- 860 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése jövőre 3 hónapja
- Így látták a HR vezetők 2022-t (1.): Gazdag András, Schaeffler-csoport 3 hónapja
- Fülöp-szigeteki munkavállalók beillesztése könnyedén 3 hónapja
- Állásportálokon toboroznak árokásókat az oroszok 3 hónapja