kapubanner for mobile

"Megállítjuk Olaszországot!" - megkezdődött a kamionossztrájk

Nem vezetett jelentős forgalmi fennakadáshoz hétfő reggelig az olasz fuvarozók országos sztrájkja, de van olyan olasz város és útszakasz, ahol a kamionosok demonstrációi miatt már leállt a közlekedés és az áruellátás is.

A Torinó belvárosában reggel óta tartó tüntetés résztvevői meg akarták rohamozni Piemont tartományi székházát. Az épületet védő rendőröket kövekkel dobálták meg, a rendőrség könnygázzal válaszolt. Több összecsapás követte egymást tüntetők és rendőrség között. A tiltakozás szervezői szerint nem a kamionosok, hanem a hozzájuk csatlakozott szélsőjobboldali csoportok akarnak káoszt kelteni. Torinó lakosai nem mernek kilépni az utcára.

A fuvarozók demonstrációi már Olaszország több pontján akadályozzák a közlekedést. Az északkelet-olasz Veneto tartományban az autópálya kapuinál a sávokat elfoglaló kamionok lassítják a forgalmat. Hasonló helyzet alakult ki a déli Pugliában.

Nehézséget egyelőre Torinó városában teremt a kamionossztrájk. Fuvarozók és kamionjaik elfoglalták a város központi tereit. Az áruszállítás felfüggesztése miatt a torinói üzletek nem nyitottak ki, s a torinói piacok is zárva tartanak.

"Megállítjuk Olaszországot!" - szól a demonstrálók jelszava. A tüntetők a torinói polgármester és az összes többi olasz politikus azonnali lemondását követelik.

A fuvarozó szakszervezetek által vasárnap késő este elindított sztrájk az ágazatot sújtó kormányzati megszorítások ellen tiltakozik. "Nem tudunk megélni! A kormánynak segítenie kell!" - mondták az utcán éjszakázó kamionsofőrök. Hangoztatták, hogy békés a szándékuk, de ha kell, "népforradalmat" robbantanak ki.

A tüntetők egész Olaszországban több mint száz helyszínen gyülekeznek. Hozzájuk kereskedők, kisiparosok és diákok is csatlakoztak. A Rómába bevezető egyik országutat traktorokkal foglalták el. Máshol a rendőrség távolította el az utakat blokáddal megbénító kamionosokat.

Szicíliában a lakosság már a hét végén megrohamozta a benzinkutakat, attól tartva, hogy a kamionossztrájk miatt leáll az üzemanyag-ellátás. Nápoly környékén több településen az iskolákat sem nyitották ki, forgalmi káosztól tartva.

Nem tudni, meddig tart a sztrájk. Az olasz fuvarozók tavaly is karácsony előtt tüntettek, akkor több napon át. A demonstrációkat az olasz terrorizmusellenes nyomozó igazgatóság (Digos) is figyelemmel követi szélsőséges elemek csatlakozásától tartva.
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Aggasztó jelek a német munkaerőpiacról: Ennyi állás tűnt el

Egyre több jel utal arra, hogy megtorpant a munkaerőpiac Nyugat-Európában, különösen az iparban. Bár a foglalkoztatottság még magas, a háttérben... Teljes cikk

Aki nem használ AI-t, azt elküldik az amerikai PwC-től

A PwC amerikai vezetése egyértelművé tette: a mesterséges intelligencia használata nem választás, hanem alapelvárás a dolgozók számára. Teljes cikk

Így alakult a a munkanélküliség az OECD országaiban

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban átlagosan 5 százalék volt a munkanélküliség januárban, megegyezett a... Teljes cikk