Megbuktatta az oktatási tárcát a PDSZ
Elégtelent adott a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az oktatási tárca teljesítményére több területen a tömörülés tanévértékelő keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Mendrey László elnökségi tag elmondta: emellett eltűnt a 13. havi bér is, s ez a béremelés elmaradásával a pedagógusok többségénél további legalább 4 százalékos keresetcsökkenést eredményez. A közoktatásban dolgozók reálbére így visszasüllyed a 2002-es szintre - jegyezte meg. Kifogásolta, hogy az Új Tudás programban beharangozott osztályfőnöki pótlék csekély emelése miatt, annak átlagos mértéke még az OKM számításai szerint sem éri el a bruttó nyolcezer forintot. Idén sem nőtt a szakkönyvvásárlási támogatás, s a továbbképzési támogatás összege sem elégséges mértékű - sorolta.
Kerpen Gábor szerint szintén elégtelen, felzárkóztatásra szorul a minisztérium az integrált oktatás gyakorlati megvalósításában, az érdekeltek véleményének figyelembevételében nyújtott teljesítménye. Az Új Tudás programban megjelent az integrált oktatásban dolgozók egy csoportjának anyagi támogatása, de a plusz díjazásban a pedagógusok hét százaléka sem részesülhetett, holott legalább 80 százalékuk tanít hátrányos helyzetű gyermekeket - mondta.
A PDSZ elnöke bírálta a tárca vezetőjét azért is, mert hallgat a Magyar Bálint és Sándor Klára által benyújtott, éles vitákat kiváltó közoktatási törvénymódosításról. Az MTI kérdésére azt mondta, hogy levélben fordultak a társszakszervezetekhez az együttes fellépés érdekében. Az érintettek várhatóan a jövő hét első felében tárgyalóasztalhoz ülnek. A PDSZ e héten egyeztet arról, hogy milyen eszközzel lépnek fel, ha a parlament mégis elfogadja a 6+6-os iskolaszerkezetet preferáló és a hétvégi házi feladat tilalmáról is rendelkező jogszabályt.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk
Kutatások szerint a dolgozók pénteken 20–35%-kal kevesebb feladatot végeznek el, mint a hét többi napján. A szakértők szerint a munkahelyeknek... Teljes cikk
A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk
- Folytatódik a Kortárs segítők program a szakképzésben 3 hete
- Így emelkedik a pedagógusok bére januártól 1 hónapja
- A nem nappali képzésben részt vevő hallgatók számának alakulása 1 hónapja
- Mi kellene ahhoz, hogy az oktatási rendszer végre alkalmazkodjon a Z és Alfa generációhoz? 1 hónapja
- Hogyan válhat a vállalati nyelvoktatás a cég egyik legerősebb eszközévé? 1 hónapja
- Az általános iskolákban foglalkoztatott pedagógusok száma korcsoportok és nemek szerint - grafikon 2 hónapja
- Miért éri meg a munkavállalóknak nyelveket tanulni? A nyelvtudás valódi értéke 2 hónapja
- 24 ezer tanár teljesen kimaradt, a többieknek morzsák jutottak a béremelésből 3 hónapja
- Középiskolások és pedagógusok jelentkezését is várják újra a Tiéd a holnap ösztöndíjprogramra 3 hónapja
- Csökken az újságírószakma vonzereje - avagy mit üzennek a média szakos diákok? 3 hónapja
- Meglepő eredmény: a magyar pedagógusok az átlagnál elégedettebbek 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa