Meghökkentő álláshirdetések: lusta nő keresi adminisztratív állását
Az interneten barangolva, álláshirdető újságokat átlapozva sok olyan hirdetéssel találkozunk, amire felkapjuk a fejünket. Miért kell egy kőművesnek keresztény szellemiségűnek lennie, hogy jól dolgozzon? Mit jelent, hogy "kézi földmunkát vállalok"? Álláskeresők önmarketingjéből és munkaadók szokatlan hirdetéseiből készítettünk összeállítást.
"Tárgyalóképtelen, megbízhatatlan, lusta, "csak" középfokú végzettségű nő adminisztráció területén keresi magas fizetéssel állását irodavezetői, adminisztratív, titkárnői területen.
Mindenhol kell egy lábat lógató "munkaerő"....hiszen a jó munkaerő sehol nem kell, mert elérte az 50-et!"
"Kézi földmunkát vállalok."
"23 éves férjezett, nem dohányzó nő takarítást vállal Budapesten."
"32 éves nő állást keres. Dolgoztam már az építőiparban."
"Elhelyezkednék: szoliban, irodában, boltban. Szexéhesek kíméljenek!"
"Vidám, fiatal csapatot .... kedvemre való munkát szeretnék. : ) Persze így nem fogok találni, de hátha szerencsém lesz. Pénzügyi tanácsadás és ezekhez hasonló, no thanks!"
"Szakdolgozatok írását vállalom oldalanként 300 Ft-os áron, határidőre is!"
"30 körüli fiatal pár bármilyen, házi vagy ház körüli munkát vállalna, esetleg ottlakással is. Rasszisták kíméljenek!"
Munkaadók hirdetései:
"Keresztény szellemiségű kőművest keresünk."
"Figyel a főnök? Olyan mint a bigbrader? Másikat szeretnél? Haha... De van megoldás! Ezt kapd ki! Ha unod a régi főnököt, válts munkahelyet a ...segítségével!"
"Belvárosi Ügyvédi Irodába recepciós-asszisztensi munkakörbe keresünk 25-30 év közötti nemdohányzó, kedves, ügyfélorientált hölgyet"
"Budapest, X. kerületi cég főzni szerető férfi vagy női kollegát keres azonnali kezdéssel. Kiemelten magas fizetés, szabad hétvégékkel!"
"Leporolt diplomája milliókat hozhat évente, akár mellékállásban is!"
(Az idézett álláshirdetések nem a jobpilot oldalán jelentek meg.)
Takács Gabriella
(jobpilot.hu)
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Még tart az ajkai erőműben szombaton történt baleset vizsgálata - tájékoztatta a Veolia Energia Magyarország Zrt. hétfőn az MTI-t. Teljes cikk
A munka világa 2025-ben már nem a klasszikus irodai hierarchiáról szól: ma már fizetnek azért, ha valaki ölel, alszik vagy épp AI-személyiségeket... Teljes cikk
Üzemi baleset történt az ajkai erőműben, a helyszínről egy férfit súlyos sérülésekkel, életveszélyes állapotban, míg két másik férfit... Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?