Mégsem biztos a tanárok 32,2 százalékos béremelése?
A kormány mindent megtesz azért, hogy a 32 százalékos pedagógusbér-emelés januártól megvalósuljon, ehhez még egy technikai jóváhagyásra van szükség az Európai Bizottságtól, amelyet többszörösen megígértek - mondta Gulyás Gergely az atv.hu-nak adott, vasárnap megjelent interjújában.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter felidézte, hogy a napokban bocsátották társadalmi egyeztetésre a béremelés részleteit tartalmazó rendeleteket. Ahhoz, hogy a pedagógusok már februárban megkaphassák az emelt béreket, a Belügyminisztériumnak már most meg kellett indítani a folyamatot - mondta. Hangsúlyozta: a kormány célja, hogy a pedagógusok bére elérje az átlagkeresetek 80 százalékát, ezért 2025-ben egy újabb, 20,8 százalékos emelés jön.
A tárcavezető határozottan cáfolta, hogy bármilyen egyezség lett volna a Magyarországnak járó uniós pénzek kifizetésével, az ukrán EU-csatlakozással vagy az uniós költségvetési keret módosításával kapcsolatban. Mint mondta, a magyar parlament már tavasszal teljesítette az igazságszolgáltatással kapcsolatos uniós feltételeket. Ezt követően automatizmusnak kellett volna lennie, hogy a bizottság ezt 60 napon belül visszaigazolja, és a nekünk jogszerűen járó pénzeket folyósítja - emelte ki Gulyás Gergely. "Ehhez képest korábbi ígéreteiket többszörösen megszegve indokolatlan és felesleges kérdésekkel elhúzták a döntést a 10 milliárd euróról a decemberi EU-csúcsot megelőző napig" - mutatott rá.
MTI
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az üzleti vezetők 62 százaléka szerint jelentős kockázatokkal kell számolni az üzleti tevékenység során 2026-ban. Teljes cikk
A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk
Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk
- Elszámolhatták a pedagógusbéreket, a PDSZ szerint több pénz járna a tanároknak 1 hete
- Ekkor utalják a 13. és a 14. havi nyugdíjat 2 hete
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hete
- Ekkora béremelést terveznek 2026-ra a magyar munkaadók 2 hete
- Béremelés az Auchannál - Így nőnek a fizetések a vállalatnál 2 hete
- Béremelést kapnak a Tesco dolgozói 3 hete
- Béremelés a Penny-nél - Így nő a dolgozók fizetése 3 hete
- Kétszeresére emelik a nemzetiségi pedagógus ösztöndíjakat 3 hete
- Becsapós béremelés: kevesebb pénz a zsebben? 3 hete
- Ennyivel emelkedik a dolgozók bére a BKV-nál 3 hete
- Megállapodtak: jelentős fizetésemelés és extra juttatások a MÁV-nál 4 hete

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig