"Mi tüntetünk, ti buktok" - hatalmas tömeg követeli a rendszerváltást
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatTöbb ezren demonstráltak a Nincs Hova Hátrálnunk elnevezésű tüntetésen kedden este Budapesten, ahol többek között új rendszerváltást követeltek, a tanárok pedig sztrájkot hirdettek - tudósít a Hvg.hu.
A tüntetés délután hatkor kezdődött a József Nádor téren, majd a tömeg átvonult a NAV-székház érintésével az Alkotmány utcába, a Kossuth térre.
A tömegben a netadós tüntetésekhez hasonlóan többségében fiatalok, középkorúak gyűltek össze. "Már kezdünk rutinos tüntetők lenni" - mondták többen az Index tudósítójának.
Olyan transzparenseket tartottak a magabsa a tüntetők, mint "Mi tüntetünk, ti buktok", "Hazugság helyett őszinte szembenézést", "Államilag irányított korrupció".
A Kossuth téren Mendrey László, a PDSZ elnöke bejelentette, hogy a tanárok sztrájkra készülnek. Mint mondta, már december 3-án eljuttatták a sztrájkköveteléseiket a miniszterelnöknek, akinek öt napon belül ki kellett volna jelölnie, hogy kivel tárgyaljanak, de ezt azóta sem tette meg. "Tisztelt miniszterelnök... úr. El... szúrta. Nem kicsit, nagyon. Legyen férfi és álljon ki!" - mondta Mendrey László. A tüntetők óriási üdvrivalgással fogadták a bejelentést.
A Hvg cikke Marek Bertramot, az egyik felszólalót idézte, aki feljelentést tett a választások előtti ajánlásokkal kapcsolatban. Mint mondta, egyértelmű bizonyítékokat csatolt a feljelentésétől, de mint közölte, kilenc hónapja semmilyen fejlemény sincs az üggyel kapcsolatban.
"Mondjuk ki végre: választási csalás történt és a saját magukra szabott választási rendszer szerint illegitim a kétharmad." Marek Bertram azt mondta, bár az ellenzék is tudott a választási csalásokról, mégis elfogadta a választás eredményét és asszisztál az áldemokráciához. "Követeljük, hogy vonuljanak ki a parlamentből" - mondta, majd hozzátette, rendszert kell váltani.
A budapesti megmozdulást több vidéki - Miskolc, Szeged, Szombathely, Pécs -, illetve külföldi - Bécs, New York, London - demonstráció is kísérte.
A vidéki nagyvárosokban párszázan követelték a kormány lemondását. A szervezők bejelentették, az első, 2015-ös nagy demonstráció január 2-án lesz az Opera előtt
A hivatalos tüntetés 21 órakor véget ért.
Index/Hvg
A tömegben a netadós tüntetésekhez hasonlóan többségében fiatalok, középkorúak gyűltek össze. "Már kezdünk rutinos tüntetők lenni" - mondták többen az Index tudósítójának.
Olyan transzparenseket tartottak a magabsa a tüntetők, mint "Mi tüntetünk, ti buktok", "Hazugság helyett őszinte szembenézést", "Államilag irányított korrupció".
A Kossuth téren Mendrey László, a PDSZ elnöke bejelentette, hogy a tanárok sztrájkra készülnek. Mint mondta, már december 3-án eljuttatták a sztrájkköveteléseiket a miniszterelnöknek, akinek öt napon belül ki kellett volna jelölnie, hogy kivel tárgyaljanak, de ezt azóta sem tette meg. "Tisztelt miniszterelnök... úr. El... szúrta. Nem kicsit, nagyon. Legyen férfi és álljon ki!" - mondta Mendrey László. A tüntetők óriási üdvrivalgással fogadták a bejelentést.
A Hvg cikke Marek Bertramot, az egyik felszólalót idézte, aki feljelentést tett a választások előtti ajánlásokkal kapcsolatban. Mint mondta, egyértelmű bizonyítékokat csatolt a feljelentésétől, de mint közölte, kilenc hónapja semmilyen fejlemény sincs az üggyel kapcsolatban.
"Mondjuk ki végre: választási csalás történt és a saját magukra szabott választási rendszer szerint illegitim a kétharmad." Marek Bertram azt mondta, bár az ellenzék is tudott a választási csalásokról, mégis elfogadta a választás eredményét és asszisztál az áldemokráciához. "Követeljük, hogy vonuljanak ki a parlamentből" - mondta, majd hozzátette, rendszert kell váltani.
A budapesti megmozdulást több vidéki - Miskolc, Szeged, Szombathely, Pécs -, illetve külföldi - Bécs, New York, London - demonstráció is kísérte.
A vidéki nagyvárosokban párszázan követelték a kormány lemondását. A szervezők bejelentették, az első, 2015-ös nagy demonstráció január 2-án lesz az Opera előtt
A hivatalos tüntetés 21 órakor véget ért.
Index/Hvg
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc