Minimálbér és kedvezmények: ki van zárva
Bár ma már a kötelező legkisebb bér sem adómentes, a minimálbérre bejelentett munkavállalók mégse nagyon élhetnek a különféle adókedvezmények kínálta lehetőségekkel.
Ez lenne tehát az az összeg, amit a magánszemély különféle kedvezmények igénybevételével csökkenthet, vagy akár teljes egészében vissza is igényelhet. Ha tehát egy 3 gyermekes szülő minimálbérre van bejelentve, akkor az amúgy igénybe vehető havi 12.000 forintos családi adókedvezmény helyett be kell érnie 450 forinttal.
Ha pedig azt szeretnénk megtudni, mekkora összeget kéne havonta mondjuk önkéntes nyugdíj-, vagy egészségpénztárba fektetünk, hogy az ezzel kapcsolatos kedvezményt maximálisan ki tudjuk használni, akkor sem kapunk óriási számokat.
Az évi 5.400 forint személyi jövedelemadó a 30 százalékos kedvezmény miatt azt jelenti, hogy évi 18.000, vagyis havi 1.500 forintot fektethetünk be valamely kasszába az adókedvezmény maximális kihasználása mellett.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa