Megjelent: 17 éve

Mostantól nem bemondás után kapnak pénzt a képviselők?

Még nem tudni, hogy megegyezésre jutnak-e a parlamenti pártok a képviselői költségtérítésről az ügyben indított népszavazás parlamenti tárgyalása előtt. A Fidesz és az SZDSZ hajlandó egyezkedni a szocialistákkal.

Az MSZP azt szorgalmazza, hogy a négy parlamenti frakció (az MDF-nek ugyanis péntektől már nem lesz képviselőcsoportja) egyezzen meg a képviselői költségtérítés rendezéséről, de ha ez nem jár sikerrel, akkor önálló javaslatot terjeszt az Országgyűlés elé - közölte Kovács Tibor frakcióvezető-helyettes az MTI-vel. Az MSZP azt szeretné, hogy a parlament ne csak a népszavazási kezdeményezésről, hanem konkrét megoldási javaslatról tárgyaljon.

A tervezett változatás irányáról a szocialista politikus nem nyilatkozott, az MTI más forrásból úgy értesült, hogy az MSZP azt szorgalmazza: a költségtérítés szűnjön meg, azaz adózott jövedelemként épüljön be a képviselői tiszteletdíjba. A szocialisták korábban már beadtak egy ilyen tárgyú indítványt, ám azt a többi frakció nem támogatta. Az egyeztetésre a tervek szerint heteken belül sor kerülhet.

Ahogy az ellenzék látja

Répássy Róbert, a Fidesz frakcióigazgatója az MTI-nek azt mondta, pártja ott lesz az egyeztetésen, ahol azt javasolják majd, hogy a kormánytagok és a képviselők tiszteletdíját is a 2002-es szintre állítsák vissza. Gusztos Péter, az SZDSZ frakcióigazgatója szerint, ha lesz négypárti megbeszélés a költségtérítés témájáról, akkor azon részt vesznek. Emlékeztetett arra, hogy a képviselői költségtérítést egy tavalyi döntéssel adóztatta meg a parlament.

Egy tavalyi ötpárti egyeztetésen az MDF-es Hock Zoltán azt javasolta, hogy az országgyűlési képviselők, a polgármesterek, valamint az önkormányzati képviselők költségtérítése az általános szabályok szerinti személyi jövedelemadó-kulcs szerint legyen adóköteles jövedelem. Ezt a többi párt akkor nem támogatta.

15 százalékos adót fizetnek

Az Országgyűlés tavaly november 25-én név szerinti szavazással, egyhangúlag fogadta el a képviselői költségtérítés megadóztatásáról szóló MSZP-s indítványt, amelynek alapján az országgyűlési képviselők, a polgármesterek és az önkormányzati képviselők februártól 15 százalékos adót fizetnek költségtérítésük és költségátalányuk után.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól!

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk