MSZOSZ: féllábasak lesznek a kollektív szerződések!
A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) szerint a munkavállalói réteg már jelentős áldozatokat hozott a válság miatt, ezért "féllábassá válhatnak" a kollektív szerződések, és akár fel is bomolhatnak - mondta Hernádvölgyi Andrea, az MSZOSZ alelnöke kedden Debrecenben.
A béren kívüli juttatások megadóztatásának tervéről szólva Hernádvölgyi Andrea aggodalmának adott hangot, mert a felmérések szerint a munkaadók nagy többsége eltörli azt, s a munkavállalókat nem fogják kompenzálni.
Hozzátette: az úgynevezett szuperbruttósításnak is többnyire a szakszervezeti tagság lesz a "többszörös kárvallottja".
A szakszervezeti vezető szerint a pénzügyi kormányzati tervek azt mutatják, hogy "a minisztériumban dolgozók életükben nem voltak még munkahelyen, csak számítógépet láttak, s a pénzügyi kormányzatnak fogalma sincs hogy működnek a vállalkozások Magyarországon".
Az MSZOSZ alelnöke hozzátette: a pénteki egyeztetést követően alakítják ki végleges álláspontjukat a kormányzati adóelképzelésekről, de nem tartja kizártnak, hogy - amennyiben véleményüket nem veszik figyelembe -, a szakszervezeti föderációk együttesen gyakorolnak nyomást a kormányra.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Az adóhatóság munkatársai többek között a foglalkoztatottak bejelentését is ellenőrzik. Teljes cikk
Az Audi a hatékonyság és a versenyképesség erősítésével indokolja a lépést. Teljes cikk
Január 1-gyel változott az egyszerűsített foglalkoztatás szabályozása. Így érdemes olyan kalkulátort használni, ami már az aktuális... Teljes cikk
- Hatalmas könnyítés jön: ilyen élelmiszereket vehetünk újra SZÉP-kártyával 2 hónapja
- Robbanás előtt a magyar oktatás: az AI miatt eltűnhetnek a tantárgyak és a tantermek 2 hónapja
- HR forradalomból HR válság? Így verheti szét az AI a szakmát 2 hónapja
- A minimálbér emelése mindent borít. Az év végi bértervezést is 2 hónapja
- Világszintű pályakezdőválság: miért a Z generáció lép be a legnehezebb a munkaerőpiacra? 2 hónapja
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 2 hónapja
- Hideg élelmiszer is vásárolható a SZÉP-kártyával 3 hónapja
- Cafeteria rendszered hatékonyság-növelése 3 hónapja
- Új korszak a munkahelyeken: a dolgozók és a főnökök is csak túlélni akarnak 4 hónapja
- Így adózik a csekély értékű ajándék 5 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 5 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa