Munkahelyteremtésre kaptak pénzt, mégsem arra költötték a cégek
Hárommilliárd forintot kapott a külügyi tárcától munkahely-teremtésre három cég, amely nem is akart munkahelyet teremteni. Éves szinten egyébként 100 milliárd forinttal támogatja az állam a beruházásokat és a munkahelyteremtést.
A most nyilvánosságra hozott adatok szerint - az év elejétől október közepéig - a külügy összesen 61,8 milliárd forintra szerződött le új beruházások támogatására. Ezen felül a Pénzügyminisztérium a hazai cégeknek tíz milliárd forintos nagyságrendben nyújt szubvenciót beruházások ösztönzésére - így éves szinten az adófizetők százmilliárd forinttal támogatják az új beruházásokat.
A legdrágább munkahelyeket a német Audi Hungária Zrt. szállítja a magyar gazdaságnak, a cég 30 új, kutatás-fejlesztéssel foglalkozó munkahely létrehozását ígérte, erre kapott a külügytől 1,2 milliárd forintot, vagyis munkahelyenként 39 millió forintot.
A második legnagyobb egy állásra jutó támogatást elnyerő Zoltek Zrt. termelést hoz Magyarországra - erre fizet a külügy állásonként 22,8 millió forintot. (A cég összesen 8,1 milliárdot nyert el.) A japán társaság a világ egyik meghatározó szénszálgyártója, magyar cége Nyergesújfaluban található. A bővítéssel 357 új munkahelyet teremtenek.
A harmadik helyezett a pécsi Magnus Aircraft Zrt., ez a cég 105 állás létrehozását vállalta, összesen 2 milliárd forintért, vagyis 19,7 millió forintból gazdálkodhat pozíciónként.
zoom.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány 3 hete
- Több mint ezer új munkahelyet teremt az új beruházás Miskolcon 3 hete
- Akár 75 millió forintos támogatást is kaphatnak a fiatal gazdák 4 hete
- Munkahelyi bölcsőde kialakítására lehet pályázni 4 hete
- A napelem csak a kezdet: így lesz versenyelőny az energiából 1 hónapja
- Ezek a legfontosabb prioritások a dolgozók számára a munkahelyen 1 hónapja
- Kétezer új munkahely jöhet létre Magyarországon a BYD beruházása nyomán 1 hónapja
- Hogyan támogassa a vezető a stresszel küzdő munkavállalókat? 2 hónapja
- Többszörös a túljelentkezés a Demján Sándor Program pályázataira 2 hónapja
- Egymilliárd forintnyi támogatásról született már döntés a Demján Sándor Tőkeprogramban 2 hónapja
- Akár 150 millió forint ingyenpénz: nincs most ennél kedvezőbb képzési pályázat 2 hónapja