Nem biztosítják dolgozóikat a cégek
A korábbi alacsony szintről is visszaesett a vállalati balesetbiztosítások száma, és amíg a cégek máról holnapra élnek, nincs remény arra, hogy ez változzon - cikkezi a Napi Gazdaság.
A biztosítók vélekedése nagyrészt megegyezik abban a kérdésben, hogy milyen eseményekre kérnek leginkább fedezetet az ügyfelek. Elsősorban a baleseti halálra, baleseti egészségkárosodásra, baleseti műtéti térítésre, baleseti kórházi ellátásra, csonttörésre, baleseti sérülésre keresnek biztosítási fedezetet a szerződők. Bóna Katalin szerint megfigyelhető, hogy az ügyfelek számára kiemelten fontos, hogy az adott biztosítás minél több biztosítási eseményt foglaljon magába. Balázs Zsuzsanna szerint egyre több vállalkozás mérte fel, hogy milyen gondot okoz a munkavállalóknak a jövedelemkiesés, ezért a baleseti eredetű táppénz kiegészítésére kötött biztosítások száma is növekszik.
Napi Gazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Három hónapig tart a misszió, ez idő alatt nem jöhetnek haza a mentősök. Teljes cikk
Alkoholtartalmú italok és tartós fogyasztási cikkek továbbra sem vásárolhatók SZÉP-kártyával. Teljes cikk
A Transamerica vezérigazgatója szerint a munkáltatók javíthatnak üzleti gyakorlatukon és juttatási rendszerükön, hogy jobban figyelembe vegyék a nők igényeit. Teljes cikk
- Elhunyt az egyik dolgozó, aki az ajkai erőműbalesetben sérült meg 2 hete
- Nem az anyaság tör meg egy karriert – hanem a rendszer, amely nem segít visszatérni 3 hete
- Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit 3 hete
- Súlyos üzemi baleset történt az ajkai erőműben 3 hete
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 4 hete
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 1 hónapja
- Munkahelyi balesetek jogi kezelése a HR szemszögéből 1 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 2 hónapja
- Kártérítésért perel a dolgozó, akit több ezer volt rázott meg a gödi Samsung-gyárban 2 hónapja
- 75 millióval segíti a kormány a kórházi dolgozókat 3 hónapja
- Egyedül is talpon: így boldogulnak az egyszülős családok Magyarországon 3 hónapja
Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?