Nem csak a magyarok féltik a nyugdíjukat

A fejlett nyugati államokban az emberek nagy része aggódik a nyugdíjáért, a munkahelyért, s hogy a válság következtében nem tudja kifizetni közüzemi számláit, esetleg hajléktalanná válik - idézi az International Herald Tribune című, Párizsban megjelenő napilap és a France 24 francia hírtévé rendelésére készített HarrisInteractive közvélemény-kutató jelentést a Népszabadság.

Az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország és Spanyolország minden második állampolgára retteg, hogy a gazdasági válság felemészti a nyugdíját. Ettől a legjobban a franciák (több mint kétharmad), legkevésbé az angolok (kevesebb mint egyharmad) tartanak.

Az olaszok féltik a legjobban (csaknem kétharmad) a munkahelyüket, és a britek a legbiztosabbak abban, hogy megtarthatják. A németek, franciák e tekintetben közepesen aggódnak, ám egészében véve a hat nyugati államban a megkérdezettek csaknem fele fél a munkanélküliségtől.

Tíz olaszból hat retteg attól, hogy nem tudja kifizetni közüzemi számláit. E tekintetben az amerikaiak a legmagabiztosabbak, de közülük is minden negyediket foglalkoztatja a probléma. A hajléktalanná válás rémétől minden második olasz fél, az erős szociális hálójú németeknek kevesebb mint húsz százaléka érzi úgy, hogy ez őt is fenyegeti.

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni

A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk

A dolgozók háromnegyede úgy érzi, nem használja ki a képességeit

Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk