Megjelent: 21 éve

Nőtt a foglalkoztatottak száma

Nőtt a foglalkoztatottak száma

Magyarország.hu
2004. szeptember 21., kedd
Tizennégyezerrel nőtt január és augusztus között a foglalkoztatottak száma. Nyolc hónap alatt közel 36 ezer felvételt jeleztek, a legnagyobb a munkahelybővülés Közép-Magyarországon, Budapesten és Pest megyében valósult meg.

Az új munkahelyek, létszámfelvételek és létszámleépítések egyenlege mintegy 14 ezres foglalkoztatotti többletet jelentett január és augusztus között a versenyszférában - jelentette be Burány Sándor foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter.

A szaktárca a 10-nél több dolgozót foglalkoztató cégek adatait dolgozza fel. A cégek ebben az időszakban 35 794 felvételt jeleztek, 3 536 új álláshelyet létesítettek, valamint 25 559 létszámleépítést jelentettek be.

A legnagyobb a munkahelybővülés ismét Közép-Magyarországon, Budapesten és Pest megyében valósult meg, itt 11 500-an találtak maguknak munkát, a dinamikus munkaerőpiac miatt viszont 6 221 dolgozó munkanélkülivé vált. Az Észak-Alföldön 6 600-zal, a Dél-Dunántúlon 5 700-zal bővült a munkahelyek száma. A legkevesebb, 3 000 új állást Közép-Dunántúlon regisztrálták.

Az augusztusi adatokról szólva a miniszter elmondta: ebben a hónapban szintén pozitív volt az egyenleg: 4 200 volt létszámfelvételek és 2 775 a leépítések száma.

A Munkaerőpiaci Alapból meglévő munkahelyek fenntartása is finanszírozható

Burány Sándor hangsúlyozta, a meglévő munkahelyek fenntartására is nagy hangsúlyt helyeznek. A munkaügyi válságkezelő-program révén az átmeneti piaci nehézségekkel küszködő cégeket segítik. Az idén 758 millió forintos támogatással már csaknem 4 200 munkahely fenntartásához járultak hozzá. A Munkaerőpiaci Alapból erre a célra elkülönített keretből négyhavi keresetet finanszíroznak, amennyiben a munkaadó vállalja a továbbfoglalkoztatást. A beadott pályázatokat folyamatosan értékelik, eddig már tíz fordulót zártak le, 53 cég pályázatát támogatták.

A szeptemberi legutóbbi döntés alapján hat cég összesen csaknem 470 dolgozó további foglalkoztatásához kapott 78 millió forintos segítséget. Ezek a cégek varrodai bérmunkával, téglagyártással, mezőgazdasági tevékenységgel, cipőgyártással, konfekcióiparral, illetve cérnagyártással foglalkoznak.

  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól!

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek