Nyolc jelölt az alkotmánybírói posztokra
Az eredetileg tizenegy tagú Alkotmánybíróságnak jelenleg kilenc tagja van, ez a szám azonban tovább csökken, mert Strausz János alkotmánybíró decemberben betölti hetvenedik életévét. A frakciók még nem tudtak konszenzusra jutni a jelöltekről. A Népszabadság úgy tudja, a kormánypártok Halmai Gábort, az ellenzékiek Pokol Bélát jelölnék, de további nevek is felmerültek.
Halmai Gáboron és Pokol Bélán kívül az informális megbeszéléseken további hat ismert jogász neve merült még fel. Közöttük van Majtényi László volt adatvédelmi biztos, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke, valamint Paczolay Péter egyetemi tanár, az Alkotmánybíróság korábbi főtitkára, a Köztársasági Elnöki Hivatal jelenlegi hivatalvezető-helyettese is. Szakmai körökben esélyes jelöltnek tartják Lévay Miklós egyetemi tanárt, a Miskolci Egyetem büntetőjogászát is. Sokan tartják alkalmasnak az alkotmánybírói tisztségre Takács Albert alkotmányjogászt, az állampolgári jogok országgyűlési biztosának helyettesét, Visegrády Antal egyetemi tanárt, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának tanszékvezetőjét, valamint Kondorosi Ferenc tanszékvezető főiskolai tanárt, a Harsányi János Főiskola főigazgatóját, az Alkotmánybíróság főtanácsosát, az Emberi Jogok Magyar Központja Közalapítvány igazgatóját. Kondorosi a Vastagh Pál vezette igazságügyi tárca helyettes államtitkára is volt.
forrás: origo/ Népszabadság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa