Orbán Gábor lesz az NGM új államtitkára
Orbán Gábor közgazdászt jelöli a Nemzetgazdasági Minisztérium megüresedett adó- és pénzügypolitikáért felelős államtitkári posztjára Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter - közölte a tárca csütörtökön.
Az új államtitkár 2003 októberétől 2007 szeptemberéig dolgozott közgazdasági elemzőként a Magyar Nemzeti Bank (MNB) közgazdasági főosztályán, közben félévig, 2006. június-decemberében közgazdasági elemzőként tevékenykedett az Európai Központi Bank frankfurti központjában.
Orbán Gábor 2007 októberétől dolgozik az AEGON Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt.-nél, ahol először makroelemző és portfolió menedzserként tevékenykedett, majd 2009 januárja óta az AEGON Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt. kötvényüzletág-vezetője volt, innen kerül az államtitkári pozícióba.
Az adó- és pénzügypolitikai államtitkári poszt azt követően üresedett meg, hogy a tisztséget korábban betöltő Pleschinger Gyulát az Országgyűlés március 5-től hat évre a monetáris tanács külső tagjává választotta.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Rába Nyrt. hétfői rendkívüli közgyűlésén megújította a társaság vezető testületeit, módosította a részvénytársaság alapszabályát és... Teljes cikk
2026 januárjától Pataki Márton tölti be a JTI Hungary Zrt. Country Manager pozícióját. Elődje, Olexander Farkosh négy magyarországi év után a JTI... Teljes cikk
Jakub Stanislavot nevezte ki a közép-kelet-európai szállodai üzletágának vezetőjévé 2026 januártól a világ legnagyobb kereskedelmi... Teljes cikk
- Már minden hatodik ember AI-t használ – és Magyarország ott az élmezőnyben 3 hete
- Hogyan érvényesítsük az szja-kedvezményeket 2026-ban? - Érdemes időben nyilatkozni 3 hete
- Új HR vezető az Arvalnál 4 hete
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 1 hónapja
- Több tízezerrel kevesebben dolgoznak Magyarországon – a férfiaknál drámai a csökkenés 1 hónapja
- 180 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése, Kövér László majdnem hatmilliót kereshet márciustól - Így nő a képviselők bére 1 hónapja
- Milyen szempontokat kell figyelembe venni egyetemválasztásnál? 1 hónapja
- Hol élnek a legjobban kereső magyarok? Településenként mutatjuk a nettó béreket 2 hónapja
- Hol fizetnének ötször többet a munkádért Európában? 2 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 2 hónapja
- Válságspirálban az RTL: akár ezernyi munkahely is megszűnhet 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig