Őszi "állásles" fiatal pályakezdőknek
A munkaügyi miniszter közölte, hogy a fiatalok munkaerő-piaci beilleszkedését ősszel 50 pályaválasztási kiállítás segíti, amelyre országosan mintegy 120 ezer résztvevőt várnak. A kiállításokon csaknem 1 300 közép- és felsőfokú oktatási intézmény mutatja be képzési kínálatát.
A munkaügyi tárca irányítója kijelentette, hogy tavaly a munkaadók több mint 40000 álláshelyet kínáltak az állásbörzéken. A felvételi beszélgetéseket követően mintegy 10000 munkaviszony jött létre, közülük 8500 pályakezdő fiatal volt.
Vass István, a Fővárosi Munkaügyi Központ igazgatója a budapesti rendezvényekről tájékoztatta az újságírókat. Elmondta: remélik, hogy ősszel sok fiatal talál majd magának munkahelyet, illetve elképzeléseinek megfelelő iskolatípust.
A munkaügyi tárca adatai szerint augusztus végén 38778 fő volt a pályakezdő munkanélküliek száma, amelyből 11224-en rendelkeztek alapfokú, 21513-an pedig középfokú végzettséggel. A pályakezdő munkanélküliek közül 6 041 fő diplomás, közülük 4297-en főiskolát, míg 1744-en egyetemet végeztek.
A pályakezdő fiatalok elhelyezkedését segítő önálló aktív - munkatapasztalat-szerzési és foglalkoztatási - támogatásra a munkaügyi központok idén csaknem 5 milliárd forintot használtak fel. Ez az összeg 2002-ben 4 milliárd forint volt, 2003-ban pedig szinte megegyezett az ideivel, ami ugyancsak mintegy 5 milliárd forintot tett ki.
Tavaly összesen 82895 munkanélküli részesült képzésben, ebből 18303 fő volt a pályakezdő munkanélküli. Az idei év első felében 46864 munkanélküli vett részt szervezett képzésben.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben