kapubanner for mobile

Ötszáz közmunkás dolgozik az erdőkben

Négyszázhatvanöt állástalan vesz részt a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt. idei közmunkaprogramjában - közölte Szalacsi Árpád, a társaság vezérigazgatója.

A program januárban 270 fővel indult, a létszámfelvétel folyamatosan, a tervezett munkákhoz igazodva történik. A tervek szerint a közmunkások elsősorban a klasszikus erdőművelési, erdőkezelési munkák keretein belül végeznek ültetési, pótlási munkákat mintegy 230 hektárnyi erdőterületen.

A foglalkoztatottak emellett több mint 4.000 hektár erdősítésben kézi ápolási és sarjkezelési feladatokat, további 165 hektáron pedig koronaalakító és törzsnevelő nyesési munkákat végeznek - ismertette Szalacsi Árpád. Mintegy 135 kilométer hosszan karbantartják az erdészeti feltáró- és turistautakat, tanösvényeket, 280 hektáron a vágástakarításban, 40 hektáron pedig erdőtelepítések előkészítésében segédkeznek. Emellett szemetet gyűjtenek és részt vesznek közjóléti eszközök felújításában.

A vezérigazgató hozzátette: a foglalkoztatáshoz képzés is társul, 23 fő motorfűrész-kezelői, 24 pedig erdőművelői szakképesítéshez juthat hozzá. A képzettség megszerzésével javulhatnak az állástalanok esélyei a munkaerőpiacon, a megszerzett új ismeret pedig segítheti őket abban, hogy a program végeztével könnyebben találjanak munkát. A nyírségi erdőgazdaság egyébként 2004 óta több mint 4.300 embert foglalkoztatott a közmunka keretein belül.

Az országos közfoglalkoztatási programban 21 állami erdőgazdaság vesz részt; az összesen 2.759 fő alkalmazásához a társaságok 414 millió forint önereje mellett 3,77 milliárd forintot ad a költségvetés. A Nyírerdő Zrt. 689 millió forintból valósítja meg programját, melyből közel 614 millió forint az állami támogatás.
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV április első felében

A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk

Ezer új munkahely jön létre Miskolcon

A kínai tulajdoni hátterű Halms Hungary mintegy 80 milliárd forint értékben új autóipari alkatrészgyártó üzemet épít Miskolcon, aminek a nyomán... Teljes cikk

PDSZ: a kormány azonnal kezdjen tárgyalásokat a pedagógusok bérrendezéséről

A kormány haladéktalanul kezdjen érdemi tárgyalásokat a pedagógusokkal, dolgozzon ki valós és differenciált bérrendezési modellt - írta a... Teljes cikk