Sztrájk Ferihegyen
Leállt a közlekedés a Ferihegyi repülőtéren szerdán reggel nyolc órára két szakszervezet tagjainak sztrájkja miatt. A Malév délután egy óráig minden járatát törölte, nem közlekedik az Air France párizsi és a British Airways londoni járata, a Lufthansa utasait busszal szállítja Bécsbe, a New York-i járat ugyanakkor közlekedik.
25 érkező és 26 induló járatot töröltek kora délutánig Ferihegyen a Budapest Airport munkavállalóinak sztrájkja miatt, káosz nincs a repülőtéren - állítja Szollár Domokos, a BA szóvivője. Szerdán menetrend szerint 250 járat közlekedett volna Ferihegyről. A szóvivő szerint az érkező járatokat a repülőtér rendben tudja fogadni, ám több légitársaság döntött úgy, hogy a bizonytalan visszaút miatt el sem indítja Ferihegyre repülőit. Hozzátette, hogy a reptér nem bénult meg teljesen, a 2B terminál két utasbiztonsági ellenőrző ponttal üzemel. Erre a terminálra irányítják az 1-es terminálról a diszkont légitársaságokat, illetve a 2A járatait is. Hangsúlyozta: a munkáltató kész egyeztetni a szakszervezettel, de nem a sztrájk alatt, csak akkor, ha az érdekképviselet felfüggeszti a munkabeszüntetést. Hozzátette: a BA nem engedhet a szakszervezet zsarolásának, nem állíthatja le a vállalat átalakítását.
A Malév délután egy óráig minden járatát törölte a sztrájk miatt, nem közlekedik az Air France párizsi és a British Airways londoni járata, a Lufthansa utasait busszal szállítja Bécsbe, a New York-i járat ugyanakkor közlekedik - tájékoztatta az MTI-t Szollár Domokos, a Budapest Airport szóvivője. Hozzátette, hogy a nem schengeni forgalmat bonyolító 2B terminál működik. Az utasokat most a 2A-ról átirányítják a 2B terminálra, mert a társaság szerint van esély arra, hogy a schengeni járatok is elinduljanak. Szollár Domokos jelezte, hogy a BA jelenleg is tárgyalnak a szakszervezetekkel a kollektív szerződésről, ugyanakkor hangsúlyozta: a cég átalakításáról egyelőre nem konzultálnak a munkavállalói érdekképviseletekkel.
Sztrájk Ferihegyen
Sztrájk kezdődött Ferihegyen reggel 6 órakor, általános munkabeszüntetés mellett döntött ugyanis két ferihegyi szakszervezet, mert a keddi tárgyalási lehetőséggel sem élt a Budapest Airport (BA) vezetősége. Az érdekvvédőknek elfogyott a türelme, áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
Leállt a közlekedés a Ferihegyi repülőtéren szerdán reggel nyolc órára két szakszervezet tagjainak sztrájkja miatt. Németh Krisztina, a Malév szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a sztrájk miatt megszűnt utasbiztonsági ellenőrzést nem tudják pótolni, így, ha a helyzet nem javul a légitársaság is leállítja a jegykezelést. Hozzátette: öt reggeli járatuk rendben elindult, most felmérik, hogy a többi járatra érkezett utasok közül hányan estek át még időben az utasbiztonsági ellenőrzésen.
Az érdekvédőknek elfogyott a türelme
A sztrájkot a Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezete (RDSZSZ), valamint a Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) hirdette meg, miután kedden sem hoztak eredményt a munkáltatóval folytatott tárgyalások. Az érdekképviseletek egyebek között a Budapest Airport átalakításának teljes felfüggesztését, új kollektív szerződés megkötését és a létszám megtartását követelik és a munkaadó szabálytalan, folyamatosan letagadott leépítései, a biztonságot veszélyeztető létszámhiány, és az ezzel összefüggő túlmunkavégzés miatt tiltakoznak.
A határozatlan időre meghirdetett munkabeszüntetés a BA Zrt. mellett érinti a cég tulajdonában lévő Repülőtéri Üzemanyag-kiszolgáló Kft.-t is, ahol szintén mindennaposak a jogsértések - áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
A Malév korábban jelezte: mindent megtesz, hogy járatait a sztrájk ellenére üzemeltetni tudja, a légitársaság vezetése szerdán a műszakváltásokat követően értékeli a kialakult helyzetet.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Átszervezi magyarországi működését a Savencia Fromage & Dairy Hungary Zrt. (korábban Pannontej), amelynek keretében Répcelakon bezárja... Teljes cikk
A Neura Robotics, Európa egyik vezető humanoid robotikai vállalata, 2030-ig ötmillió robot legyártását tervezi, amelyek a házimunkától az ipari... Teljes cikk
Komáromban 620 új munkahely jön létre a BYD legújabb, 32 milliárd forintos beruházásával – de a számok mögött sokkal többről van szó. A kínai... Teljes cikk
- Sztrájkolnak a Starbucks baristái 2 hónapja
- A légiirányítók hiánya miatt törölte több tucat járatát ez a légitársaság 2 hónapja
- Folytatják a sztrájkot a tanárok Horvátországban 4 hónapja
- Az alacsonyabb nyugdíjak bevezetése és a nyugdíjkorhatár emelése miatt általános sztrájk indult 4 hónapja
- Itt vannak a legnagyobb vezetési tanácsadó cégek 4 hónapja
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 4 hónapja
- Jelentős árbevétel-növekedések a flottakezelőknél 4 hónapja
- Sztrájkot helyeztek kilátásba a budapesti repülőtéri dolgozók 4 hónapja
- Ismét helycsere a dobogó tetején - itt a legnagyobb relokációs cégek listája 4 hónapja
- Milyen kihívások formálják a bérszámfejtés outsourcing piacot 4 hónapja
- "250-300 ezer forintból lehetetlen megélni" - sztrájkra készülnek a közszolgálati dolgozók 4 hónapja