kapubanner for mobile

Sztrájk híján tiltakoznak a fegyveres testületek tagjai

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A fegyveres és rendvédelmi munkavállalók törvényi tilalom miatt nem sztrájkolhattak a Liga Szakszervezetek által meghirdetett "Társadalmi Szolidaritás" napjain november 21-én és december 17-én, ezért közleményükben tiltakoznak az új egészség-biztosítási rendszer bevezetése ellen.

A Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetsége (FRDÉSZ) a kezdetektől következetesen kiállt a magántőke bevonása ellen az egészségbiztosítás rendszerébe. Meggyőződésük, hogy hosszútávon - kellő társadalmi kontroll mellett - csak az állam tudja garantálni, hogy a szolidaritás alapú egészségügyi ellátás valamint a nemzeti kockázatközösség fennmaradjon. A magántőkének természetéből adódóan nem a prevenció és nem a betegek meggyógyítása a célja, hanem a minél nagyobb haszonszerzés.

Az FRDÉSZ rendkívül sajnálatosnak, a demokratikus elvekkel teljesen ellentétesnek ítéli meg mind a törvény kormányzati előkészítését, mind a törvény parlamenti elfogadását. Tiltakozik az ellen, hogy az egész magyar társadalmat érintő törvényt úgy terjesztette be a Kormány a Parlament elé, hogy előtte nem kérte ki sem közvetve, sem közvetlenül az állampolgárok véleményét. A kormányzati koalíciós többséghez tartozó országgyűlési képviselők pedig úgy mondtak igent a törvény elfogadására, hogy szembehelyezkedtek választóik akaratával - áll a közleményben.

A FRDÉSZ bízik abban, hogy Sólyom László köztársasági elnök a rendelkezésére álló jogi eszközökkel, a társadalom érdekeire tekintettel, megakadályozza a törvény hatályba lépését. Ugyanakkor az FRDÉSZ csatlakozik a LIGA Szakszervezetek által az egészségbiztosítás rendszerébe a magántőke bevonásának megakadályozása érdekében elindított népszavazási kezdeményezéshez. Az FRDÉSZ az ügydöntő népszavazás kiírásához szükséges aláírások összegyűjtésének érdekében mozgósítja 40 ezer fős tagságát.
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek