Sztrájkolhatnak a British Airways légitársaság pilótái
Elutasította a fellebbviteli bíróság a British Airways (BA) arra irányuló keresetét szerdán, hogy megakadályozza a brit légitársaság pilótáinak munkabeszüntetését, akik így várhatóan augusztusban sztrájkot tartanak.
A BA tulajdonosa, az IAG először a felsőbíróságon próbálta megakadályozni a sztrájkot, majd miután elutasították a beadványát, a fellebbviteli bírósághoz fordult jogorvoslatért.
A pilótaszövetség egyelőre nem jelentette be a sztrájk időpontját, de minden valószínűség szerint augusztusban, a nyári szabadságok miatt egyik legsűrűbb időszakban kell rá számítani. A szakszervezet közölte, a törvényi előírás szerint 14 nappal előre kell tájékoztatnia a munkáltatót a munkabeszüntetésről.
A British Airways csalódottságának adott hangot amiatt, hogy a Balpa úgy döntött, "utasok ezreinek nyaralását sodorja veszélybe".
A fennállásának idén századik évfordulóját ünneplő brit légitársaságnak egy átlagos nyári napon hozzávetőleg 145 ezer utasa van, a sztrájk tehát jelentősen ártana a cég hírnevének, és pénzügyileg is megszenvedné.
A Balpa tavaly novemberben kezdeményezett béremelést a munkáltatónál. A BA három év alatt 11,5 százalékos fizetésemelést ajánlott, ezt azonban a szövetség nem fogadta el, mondván a vállalat eredményei alapján kedvezőbb ajánlatban kellene részesülniük.
2018-ban az IAG adózás előtti eredménye 3 milliárd font volt, csaknem 9,8 százalékkal több, mint az előző évben. A British Airways ebből 1,96 milliárd fonttal vette ki a részét, ami 8,7 százalékos növekedés a 2017-es adatokhoz képest.
MTI
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A közép- és kelet-európai régió 500 legnagyobb vállalata listáját a 2024-es adatok szerint továbbra is a lengyel Orlen olajcég vezeti, a második... Teljes cikk
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 2 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 3 hónapja
- Évi 100 milliót is lehet keresni ezzel a szakmával, mégis munkaerőhiány van 3 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 3 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 4 hónapja
- Részegen, meztelenül rohangált az EasyJet pilótája, felfüggesztették 4 hónapja
- Sztrájk lesz a Ryanairnél 4 hónapja
- Sztrájkhullám a hadiiparban: a Boeingnél elfogyott a türelem 4 hónapja
- Pilóta- és repülőgép-karbantartó képzés indul a Széchenyi István Egyetemen 4 hónapja
- Sztrájkolnak az autóbuszok vezetői Pécsen 5 hónapja
- Nem engedtek a nyomásnak: győzelmet arattak a győri munkások 5 hónapja
Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?