kapubanner for mobile

Taxissztrájk jön a fővárosban

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A Taxisok Érdekvédelmi Szervezete több követelést is megfogalmazott, ezek közül az egyik az alanyi adómentesség határának emelése.

Sztrájkolnak a taxisok budapest Taxisok Érdekvédelmi Szervezete-

Január 15-én tartja a Taxisok Érdekvédelmi Szervezete az idei tüntetését. A Világgazdaság információi szerint a Hősök terére szervezik a megmozdulást. A szervezők közölték, hogy a következő célokat szeretnék elérni a demonstációval: élhető adózás, zöldebb és biztonságosabb budapesti közlekedés, munkalehetőségek és tisztességes megélhetés biztosítása mindenkinek. Úgy látják, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium részéről elengedhetetlen a további egyeztetések kezdeményezése, hogy „a kisvállalkozók tisztes és biztonságos megélhetést érhessenek el”, valamint hozzáférhessenek támogatásokhoz és kedvezményes hitelekhez.

Azt szeretnék, hogy módosítsák az elfogadott adócsomagot, hogy „az a magyar kisvállalkozói szektor érdekeit szolgálja”. Hozzátették, hogy már minden illetékes minisztériummal és a Fővárosi Polgármesteri Hivatallal is felvették a kapcsolatot.

"Részletesen kidolgozott javaslatokat juttattunk el hozzájuk a szakmát érintő legfontosabb kérdésekről, ám sajnos érdemi megbeszélések eddig nem történtek egyik oldalról sem. Úgy érezzük, hogy a kéréseink süket fülekre találtak, ezért kénytelenek vagyunk újra demonstrációval nyomatékosítani azokat" - közölte a szervezet. 

A Taxisok Érdekvédelmi Szervezete a következő fő követeléseket fogalmazta meg:

  • Az alanyi adómentesség határának emelése és folyamatos igazítása az aktuális gazdasági környezethez.
  • Az inflációkövető adózás elutasítása, amely a vállalkozások mellett az egész lakosságot terheli. 
  • A fővárosban is vezessék be a taxislétszám-korlátozást, ahogy azt más nagyobb magyarországi városokban már megtették.
  • Az adózási rendszer további átdolgozását is szorgalmazzák, és konkrét javaslatokat nyújtottak be.
  • Fontosnak tartják a közlekedés biztonságának felülvizsgálatát,
  • a taxisokat érintő biztonsági kérdéseket is tisztázni kívánják, amelyek hosszú távon „javíthatnák a szakma körülményeit”.

 

Világgazdaság 

fotó: unsplash

  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek