Távozik állásából az IMF második embere
Mandátumának augusztus végi lejáratakor távozik a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) a szervezet második embere, a vezérigazgató-helyettes John Lipsky - tájékoztatott az IMF csütörtök késő esti közleményében.
Nehezíti a megfelelő utód megkeresését az a tény, hogy Amerika a szervezet reformjának kereteiben a fejlődő piacok képviseletének erősítését szorgalmazza. Az IMF második számú állását ugyanakkor hagyományosan az Egyesült Államok jelöltje tölti be, míg a vezérigazgatót Európa delegálja. "Most az a kérdés, hogy Amerika hajlandó-e feladni a második széket" - értékelt Eswar Prasad, a Cornell Egyetem professzora, az IMF korábbi elemzője. Ha ragaszkodnak a jelöléshez, akkor nehezebbé válhat az európai jelöltállítás megtorpedózása is - tette hozzá.
Strauss-Kahn a szervezet közleményében "fáradhatatlan gondolkodónak" nevezte Lipskyt, aki a multilateralizmus és az erősebb pénzügyi felügyelet befolyásos híve.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Új vezetői struktúrával folytatja működését a BYD Magyarország; a vállalat regionális országigazgatói pozícióját Jeremy Wang veszi át, míg a... Teljes cikk
A CETIN International, N.V. („CETIN International”) ma bejelentette, hogy 2026. május 1-jétől prágai székhellyel Jason King, a Yettel Bulgaria... Teljes cikk
Március 1-től Fumito Szakai a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója - közölte a társaság szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben